Způsobil smrt a je na svobodě

RAKOVNÍK. Dvaadvacetiletý muž z Rakovnicka, kterého policie zadržela v souvislosti s nálezem mrtvého muže na spojce ulic Mýtská a V Jamce v Rakovníku, byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti.

Rvačce předcházela nejprve slovní potyčka. Poté, co se muži poprali, zůstal třiačtyřicetiletý obyvatel jednoho z blízkých domů ležet bezvládně na chodníku. Jeho mrtvola byla objevena náhodnými chodci 1. května kolem čtvrté hodiny ranní. Dvaadvacetiletého muže, který se se starším neznal a s nímž se osudové noci údajně potkal náhodnou, policisté zadrželi už téhož dne. v pondělí byl převezen z Rakovníka na krajský úřad vyšetřování, který si případ převzal, k dalšímu výslechu. Policisté zvažovali, zda podezřelého obviní z trestného činu loupeže nebo ublížení na zdraví.

"Na základě soudní pitvy, která byla provedena 2. května, se vyšetřovatelé přiklonili k ublížení na zdraví s následkem smrti, za což hrozí obviněnému trest odnětí svobody od 5 do 12 let," říká středočeská policejní mluvčí Soňa Budská. Šokem pro celý Rakovník je rozhodnutí Okresního soudu Praha západ. Soud totiž rozhodl, že bude muž stíhán na svobodě, proto ho museli policisté 3. května propustit.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.