Kriminalisté vypátrali dva muže, kteří v parku zneužili a zkopali třiadvacetiletou ženu

Znásilněnou ještě okradli

RAKOVNÍK. Čtyřiadvacetiletý M. T. a pětadvacetiletý J. B., oba z okresu Rakovník, si koncem loňského roku v jedné z rakovnických restaurací vyhlédli třiadvacetiletou ženu. v Čermákových sadech poté zneužili její bezbrannosti, znásilnili ji, brutálně zbili a navíc ještě okradli. Bezvládnou a krvácející ji pak v mrazu nechali ležet na zemi. Přestože si žena v důsledku šoku otřesný zážitek nepamatuje, podařilo se kriminalistům násilníky vypátrat.

Otřesná událost ze 27. prosince mohla mít ještě tragičtější konec. Mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní, kdy se vše seběhlo, byl totiž silný mráz a kdyby se žena neprobrala včas, mohla v parku umrznout. Po útoku třiadvacetiletá žena policistům vypověděla, že si pamatuje pouze to, že ji v parku někdo napadl. Poté upadla do bezvědomí, a když se probudila, zjistila, že jí chybí kabelka s osobními věcmi, doklady, peníze a mobilní telefon.

Na případu pracovali rakovničtí kriminalisté, kteří postupně podle výpovědí skládali průběh události dohromady. "Z předběžné lékařské zprávy vyplývalo, že napadená utrpěla otřes mozku, zlomeninu nosních kůstek, tržné rány nad levým okem a horním rtem a po celém těle měla drobné oděrky a hematomy. Služba kriminální policie a vyšetřování Rakovník následně zahájila trestní řízení pro trestný čin loupeže a pokus o znásilnění," vysvětluje plk. Stanislav Čapek, náměstek ředitele Okresního ředitelství Policie ČR Rakovník. Podrobné lékařské vyšetření poté prokázalo, že byla žena nejen surově zbita, ale i znásilněna. Na případu se intenzivně pracovalo a nyní byli jako pachatelé zjištěni čtyřiadvacetiletý M. T. a pětadvacetiletý J. B. Oba se doznali.

Třiadvacetiletá žena je zaujala v jedné z rakovnických restaurací. Předtím, než ji v parku přepadli, vykouřili jointa marihuany. v Čermákových sadech jako první zneužil ženiny bezbrannosti J. B. a znásilnil ji. Poté se o to pokusil i M. T. Tomu se to ale nepodařilo. Vztek, který tím do něj vjel, si proto vybil na ženě. Údery rukama a kopanci, které z větší části směřovaly do obličeje, ji brutálně zbil. Mezitím J. B. prohledal kabelku napadené a vzal jí osobní věci, doklady a peníze. Nakonec se zachoval jako skutečná hyena a zbité a znásilněné ženě prohledal kapsy oděvu a z jedné jí ukradl mobilní telefon. Oba násilníci jsou stíháni na svobodě. Pětadvacetiletému J. B. bylo sděleno obvinění pro trestné činy znásilnění a krádeže a o rok mladšímu M. T. obvinění pro trestné činy znásilnění, ublížení na zdraví a podílnictví. o ukradené věci se totiž podělili. Hrozí jim trest ve výši 2 až 8 let.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.