Znalec prý o švábech přeháněl

RAKOVNÍK. U soudního líčení s bývalým náměstkem ředitele NsP MUDr. Tomášem Semerádtem zazněla tvrdá slova z úst soudního znalce Tomáše Datla, která se týkala hygienického stavu nemocnice, především pak její kuchyně. Na to, jak situace v zařízení vypadá nyní, jsme se šli zeptat přímo "na místo činu".

Ing. Jaromír Bureš, jednatel společnosti Privamed Helthia, která rakovnickou nemocnici koupila v červnu od Středočeského kraje, k věci uvedl: "Výrok znalce, že je to tu zašvábené, se mě dotkl, ale rozhodl jsem se na něj nijak nereagovat, protože šlo o dobu, kdy naše společnost zařízení ještě nevlastnila." Podle jeho slov probíhají v nemocnici pravidelné kontroly, včetně kontrol desinfekce, desinsekce a deratizace. "Když jsem procházel hospodářské budovy, nenabyl jsem pocitu, že by zde byl nějaký výskyt hlodavců a hmyzu v měřítku, jak bylo prezentováno soudním znalcem. Jsou samozřejmě riziková místa, jako třeba teplovodní potrubí, kde se občas objeví. To je ale běžný jev všude. Nevylučuji, že hmyz se k nám může dostat i s nějakým zbožím, které přivezeme. Pokud by naše kontrola nějaký zvýšený výskyt objevila, budu okamžitě informován a dojde neprodleně k zásahu," doplnil Ing. Bureš.

K problému se vyjádřil i vedoucí Technicko-hospodářského úseku nemocnice Vlastimil Steinbach. "V kuchyni probíhají pravidelné kontroly ze strany hygieny a ta žádné zásadní závady neodhalila. Na návštěvu soudního znalce si vzpomínám. Jediné místo v kuchyni, které tehdy znalec prohlížel, byl elektrický rozvaděč, který se nachází vedle parní myčky, což je ideální prostředí, aby se tam hmyz množil a líbilo se mu tam. Když ho otevřel, tak v něm skutečně hmyz našel. Varny a další kuchyňské zařízení ale neprohlížel. Jeho výrok o zašvábené kuchyni byl značně přehnaný!"

V současné době probíhá v nemocnici test na přítomnost hmyzu. Deratizátor Josef Hruška, s nímž nemocnice spolupracuje už řadu let, rozmístil po zařízení lepové pásky, na něž by se měl hmyz nachytat. "Do 14 dnů bychom měli test vyhodnotit a podle jeho výsledku přijmout případná opatření," vysvětlil Jaromír Bureš a naznačil, že nemocnice již do budoucna nepočítá se službami chebské firmy DeWolf a práci hodlá svěřit místnímu odborníkovi.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.