Zmizí semafory u Jesenice?

JESENICKO/PRAHA (bed). Už více než dva roky je omezen průjezd na silnicích z Rakovníka do Jesenice a z Jesenice do Velké Chmelištné. Na "vině" je v prvním případě zborcená opěrná zeď u Oráčova a propadlý můstek nedaleko Velké Chmelištné v případě druhém. Obě silnice patří Středočeskému kraji a spravuje je SÚS Kladno.

"Kraj až dosud neměl dostatek finančních prostředků na opravy zdi a mostku. Nemohl je vzít z peněz SÚS na údržbu komunikací, protože závady přesahují její charakter. V případě obou se jedná o samostatné investiční akce," vysvětluje mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

Jak se ale zdá, svítá na lepší časy. Zastupitelstvo kraje schválilo na svém posledním zasedání přijetí úvěru ve výši 4 miliard Kč a podle mluvčího Kupky by právě z těchto peněz měly být opravy zdi i mostku uhrazeny. "Pokud to dovolí počasí, budou obě investiční akce zrealizovány ještě do konce letošního kalendářního roku," dodal Martin Kupka. Podle jeho slov si oprava zdi vyžádá částku mezi 2,5 až 3 milióny Kč a mostku 4 milióny korun.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.