Změří dětem zrak

NOVÉ STRAŠECÍ. Projekt, který by měl odhalit vady zraku u novostrašeckých dětí, se rada města rozhodla podpořit dvaceti tisíci.

„Oslovila nás chebská obchodní společnost Prima Vizus a požádala o poskytnutí dotace dvacet tisíc korun na projekt Koukají na nás správně. Jde o vyšetření očí dětí předškolního věku, které však nehradí zdravotní pojišťovna,“ vysvětluje starosta Pavel Vaic.

Po diskusi se rada shodla na poskytnutí dotace, přestože si je vědoma toho, že jde o určitý podnikatelský záměr, který by nemusela odsouhlasit. „Bereme to jako určitou podporu rodin a dětí. Je pravda, že vyšetření odhalí nějakou zrakovou vadu u zhruba deseti procent dětí, čímž se předchází problémům v budoucnu,“ pokračuje starosta a dodává: „Některé děti se ve škole nesoustředí a až následně se zjistí, že je to špatným zrakem.“

Vyšetření se bude týkat 236 dětí, protože do něho budou zahrnuty nejen děti v mateřských školách, ale i prvňáčci. Hodnota vyšetření, které firma prováděla už v řadě měst, je sto korun. „My bychom však byli první ve Středočeském kraji. Měření je velice příjemné, připomíná fotografování, takže to pro dítě není stresující záležitost. Všichni obdrží certifikát s výsledkem a pak už je na rodičích, pokud přistroj diagnostikuje vadu, aby zařídili další,“ uzavírá starosta.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.