Pronajatý majetek města Nové Strašecí se stal rejdištěm nekalých živlů

Zloději a feťáci devastují Hamiro

NOVÉ STRAŠECÍ. Na začátku minulého týdne byla redakce našeho listu telefonicky upozorněna, že část bývalého objektu Hamira (později Středočeských dřevařských závodů), která je v majetku města Nové Strašecí, se stává rejdištěm nekalých živlů.

"Za šest měsíců se objekt hodně změnil. Není hlídán a dochází v něm k rozkrádání městského majetku. Velká část střechy zmizela, po silném dešti se propadly stropy, scházejí se tam feťáci... z majetku za 3,5 miliónu se stala ruina na zbourání." Tato slova byla podnětem k tomu, že jsme se vydali přesvědčit na vlastní oči. v mnohém měl, bohužel, telefonující pravdu. Na střeše chybělo několik desítek metrů aluminiové krytiny. Uvnitř objektu jsme objevili neuvěřitelný nepořádek, který tu po sobě zanechaly Středočeské dřevařské závody, včetně poházených písemností, které by měly být archivovány. Ve dvou místnostech si zřídili nocležiště neznámí lidé, o nichž pracovníci sousední haly, kterou má pronajatou firma Jaroslava Šusteka, tvrdí, že jsou feťáci. "V areálu Hamira je dokonce políčko, kde se pěstuje konopí," informoval nás pan Šustek a dodal, že jemu se ze dvora závodu ztratilo dřevo na výrobu palet v hodnotě 10 tisíc korun. "Několikrát jsem pracovníky města na situaci v Hamiru upozorňoval, ale nic se nestalo," dodal Šustek.

"Město koupilo areál Hamira za 3,5 miliónu korun s tím, že ho pronajme jednomu nájemci, aby s ním nemělo žádnou starost," reagoval na náš dotaz, jak bude situaci řešit, starosta Jakub Kleindienst. To se i stalo. Nájemcem se 16. 7. 2004 stala společnost Hafen, s.r.o., se sídlem v Řevničově. "Podle smlouvy se má nájemce o pronajatý majetek starat jako řádný hospodář, aby nedocházelo k jeho poškozování. Také má zajistit jeho střežení. Nejpozději do 31. 12. 2006 má na vlastní náklady opravit oplocení areálu, zajistit noční osvětlení a ostrahu," citoval ze smlouvy mezi městem Nové Strašecí a společností Hafen, s.r.o., tajemník MěÚ Jiří Tláskal.

"Město inkasuje měsíčně 60 tisíc korun za nájem a nezajímá ho, komu firma Hafen prostory dále podpronajímá. Takže, pokud pan Šustek zjistil nějaké podezřelé věci, měl se obrátit na jednatele firmy Hafen Miroslava Hájka a oznámit mu je. Tato firma je v současné době za stav pronajatého městského majetku zodpovědná," dodal starosta Kleindienst.

Přesto se po našem upozornění spolu s místostarostou Jaroslavem Hlínou, tajemníkem Tláskalem a velícím strážníkem městské policie Martinem Novákem vydali na místo a naše zjištění si potvrdili. Přítomen byl i syn jednatele společnosti Hafen David Hájek. "Máme zde tři hlídače, ale pouze v noci. Ti nám nic nehlásili," uvedl David Hájek. Kdy a jak mohlo dojít k odcizení tak velkého množství střešní krytiny, nedokázal říct, stejně jako to, proč nejsou jednotlivé objekty uzamčeny. Na žádost starosty Kleindiensta se krádeží začala zabývat Policie ČR.

Tomáš Bednařík

P. S. Těsně před uzávěrkou dnešního vydání jsme dostali telefonickou informaci, že se odcizená krytina pravděpodobně nachází na šrotišti "Na Armádě" u Rynholce.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.