Živnost, kterou 13 let provozuje místní firma, nabízejí Liberci

Zlikvidují lepiče?

RAKOVNÍK. Na město se obrátila liberecká firma Rengl a projevila zájem provozovat městské výlepové plochy. Městská rada si následně nechala ve věci vyhotovit informativní zprávu a zjistila, že vlastně žádné takové plochy nevlastní. Přesto zveřejnila záměr na jejich pronajmutí, respektive nabízí pozemky, na kterých výlepové tabule stojí.

"Zjistili jsme, že na katastru Rakovníka se nachází 13 výlepových ploch. Jsou to soukromé plochy na městských pozemcích. Provozuje je fyzická osoba, která nemá s městem žádný smluvní vztah. Na úřadě není k dispozici žádná kupní ani nájemní smlouva, proto jsme se rozhodli, že zveřejníme záměr a pozemky, na kterých se výlepové plochy nacházejí, nabídneme k pronajmutí. Liberecká firma nám nabídla, že by vybudovala nové plochy a navíc by si vzala na starost i likvidaci černých výlepových ploch, které jsou v Rakovníku značně rozšířené," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl.

Týdeník Raport dále zjistil, že stávající výlepové plochy v Rakovníku obhospodařuje Pavel Štěpánek, který zařízení odkoupil v roce 1991 od Okresního průmyslového podniku a od té doby se o výlep stará. Činnost zajišťuje na základě živnostenského listu. Za 100 kusů plakátů formátu A2 zaplatí klient v průměru 2000 Kč. Stálí zákazníci, jako např. SK Rakovník, mají navíc značné slevy. Paradoxní je, že se podnikatel o likvidačním záměru města dozvěděl až od nás. "Firmu Rengl znám, je to celostátní kolos, kterému lze těžko konkurovat. Přesto se k záměru také přihlásím, i když je to asi předem ztracené. Protože jsem místní, mohu nabídnout větší operativnost. Mnohdy se stává, že plakáty lepím o víkendech i po nocích, podle toho, jak pořadatelé zrovna potřebují. Samozřejmě nabídnu i onu likvidaci černého výlepu, což bude tak trochu sisyfovská práce," uvažuje Štěpánek. Rakovnický podnikatel připomíná, že v minulosti platil městem vyměřený poplatek za pronájem pozemků, na kterých zařízení stojí. Před čtyřmi lety je však město přestalo vybírat s tím, že se jedná o činnost, která je ve veřejném zájmu. Několik ze 13 výlepových ploch navíc stojí na pozemcích, které městu ani nepatří.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.