Žháři zapalovali popelnice

RAKOVNÍK. Téměř jako v Bronxu si v noci z pátku na sobotu museli připadat obyvatelé Nábřeží T. G. Masaryka a ulic Bořivojova, Vojanova a Kuštova. Neznámí pachatelé tu zhruba ve dvě hodiny v noci zapálili kolem deseti kontejnerů s komunálním smíšeným a separovaným odpadem. Přestože šlehající plameny, jiskry a silný zápach probudily celou řadu svědků, pachatele se vypátrat nepodařilo.

„Viděla jsem oheň, slyšela hlasitý hovor, ale bála jsem se otevřít okno. To víte, co zmůže samotná ženská,“ řekla nám druhý den jedna ze svědkyň bydlící v přízemí činžovného domu v Bořivojově ulici. Lidé hned vytvořili několik teorií, z jakých kruhů se mohli pachatelé rekrutovat. „V Roztokách byl Brutus, takže šli možná od nějakého vlaku, vzali to přes náměstí, kde jsou prý rozbité výlohy, takže tam to asi začalo, a pak šli zřejmě kolem nás na sídliště,“ řekl nám jeden z občanů a dodal: „No hlavně, že máme dvoje policajty, a stejně se nikdy na nic nepřijde.“ Jedna z obyvatelek dokonce vytvořila mylnou hypotézu, že v popelnicích se vzňala jakási deratizační látka, kterou tam napustili hasiči.

Jak jsme dále zjistili, na náměstí byla rozbitá jen jedna malá výloha nebo spíše okno v budově městského informačního centra. Ke škodě došlo v souvislosti s noční rvačkou, kterou řešila státní policie.

U hořících kontejnerů zasahovali hasiči, státní i městská policie zhruba od dvou do tří hodin ráno. „Jednalo se o kontejnery o různém obsahu. Menší kontejnery byly na 240 litrů, větší na 1 100 litrů. Na místě byl přítomen i vyšetřovatel hasičů, který jako předběžnou příčinu určil úmyslné zapálení. Společnosti ASP služby vznikla škoda za třiatřicet tisíc korun,“ říká tisková mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská.

Pavel Sklenička, Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.