Zbytečné fronty na dopravě

RAKOVNÍK. Více jak sto lidí strávilo část posledního dne v roce ve frontě na odboru dopravy. Přivedla je sem potřeba odhlásit starší automobil, s jehož převodem by byl od nového roku spojen vysoký poplatek. Jak jsme však přímo na odboru dopravy zjistili, nával byl zcela zbytečný.

Celkem občané odhlásili na sklonku roku 1304 automobilů a dalších 1200 bylo vyřazeno dočasně. Podle vedoucího odboru dopravy Městského úřadu Rakovník Františka Fröhlicha čekalo každý den ráno na otevření kanceláří kolem 40 až 50 lidí v neúřední dny, v úřední pak kolem stovky lidí. Scházeli se už od pěti hodin ráno, kolem čtvrt na osm byli vpuštěni do budovy, kde čekali na vyřízení. Také o Silvestra v půl desáté svítila na panelu s čísly čekatelů stovka. „Abychom to urychlili, potvrzujeme lidem vyplněné žádosti, že věc zahájili, a v novém roce, až nápor poleví, to dokončíme. Vzhledem k vytíženosti úřadu nemáme čas na nic jiného. Takže tu přibývá nevyřízená agenda pro soudy, exekutory apod. Nejhorší je, že celé to úsilí a nervové vypětí bylo úplně zbytečné. Až těsně před koncem roku, tedy v době, kdy už nebyla možnost dát to lidem na vědomí, zaslalo ministerstvo výklad, podle něhož nebudou zatíženy zvýšenými poplatky již zahájené úkony. A to byla právě většina těch, s kterými se na nás lidé obraceli. Jinými slovy, pokud někdo před patnácti lety zahájil převod auta a už ho tzv. nedohlásil, může přijít i v roce 2009 a převod dokončit bez toho, že by platil navýšený poplatek,“ vysvětlil František Fröhlich.

Pokud se vyřadilo z evidence přes tisíc vozidel, nabízí se také otázka, co s nimi. „V mnoha případech se vyřazovala vozidla, která fyzicky už dávno zanikla. Jestli se ale ptáte na vlastní likvidaci, v současné době je taková služba přímo v Rakovníku u kasáren, kde firma provozuje ekologickou likvidaci aut, a to zcela bez poplatku. Takže v tom není žádný problém,“ uzavírá vedoucí odboru.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.