Zavřeli zloděje v chatě

MŠECKÉ ŽEHROVICE (peg). Velmi netradičně se zachoval zloděj, kterého v úterý přistihli při činu chataři na katastru Mšeckých Žehrovic. Neobvyklé bylo už to, že muž vyrazil na lup za bílého dne, navíc v době prázdnin, kdy jsou rekreační oblasti plné lidí.

Okolo druhé hodiny odpolední zaslechli chataři z oblasti Červená stráň podivné rány a řinčení skla, zpozornili a vydali se po stopě zvuku. U jedné ze sousedních chat zjistili, že se do ní vloupal zloděj. „Duchapřítomně ji zvenčí zajistili, aby nemohl uprchnout, a přivolali policii,“ přibližuje mluvčí policie René Černý. Pachatel se uprchnout ani nepokusil. Patrně se smířil s osudem a do příjezdu policejní hlídky si krátil čas malým piknikem. Pojedl smažené brambůrky a vypil láhev vody. Poté, co zaslechl výzvu novostrašeckých policistů, aby objekt opustil, vyšel ven s rukama připravenýma na zacvaknutí služebních pout.

„Majiteli chaty způsobil škodu za 550 korun. Policisté zjistili, že se jedná o pětapadesátiletého muže z Karlových Varů, který byl za poslední tři roky pravomocně odsouzen za obdobnou trestnou činnost. Věc byla konzultována se státním zástupcem a na základě jeho souhlasu skončil pachatel v policejní cele,“ uzavírá René Černý.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.