Závoru nechceme, ale nikdo se na nás neohlíží

RAKOVNÍK. Rada města bude brzy projednávat parkovací systém na Husově náměstí, jemuž po pěti letech vypršelo povolení. Radní rozhodnou, zda bude zachován, nebo nahrazen jiným. Obyvatelé z Palackého ulice, kde stojí závora před vjezdem na náměstí, jsou ze současného systému nešťastní. Po jeho zavedení jim život v ulici komplikují nejen kolony parkujících a projíždějících aut, ale především jejich výfukové plyny. Jedním z obyvatel Palackého ulice, kteří volají po změně parkovacího systému a zrušení závory, je Jindřich Černý. Bydlí těsně u závory.

Čím vám závora komplikuje život nejvíce?

Rozhodně výfukovými plyny. Okna do ulice můžeme otevírat jen, když tu zrovna není kolona aut. Ve špičce to vůbec nejde. Když ráno snídáme, neexistuje, abychom si otevřeli okno. S větráním to máme špatný i směrem do dvora. Vedle nás je bar, který si udělal okna do dvora. Jsme tu jen v nájmu, takže se nás nikdo neptal a majitel jim to schválil. V létě nemáme čerstvý vzduch ani z jedné strany. Z ulice cítíme kouř z aut, ze dvora kouř z cigaret. Můžeme větrat jen po chvilkách. Provoz je tu hrozný, stojí tu auto za autem a všechen kouř jde nahoru. Třeba ve Strašecí mají parkovací automaty a není s tím problém. Nechápu, proč se tomu tady tak brání. V ulici na to nadává každý, ale nikdo se na nás neohlíží.

Ulicí teď projedou stovky aut denně, máte kvůli tomu problémy s parkováním před domem?

S autem parkujeme ve dvoře, takže mám největší problémy s vjezdem. Sice se podle vyhlášky před vjezdem stát nesmí a dokonce tam mám zákaz parkování i napsaný, ale nepomáhá to. Věčně mám zatarasený vjezd nějakým autem. A když jedu domů a stojí mi před vjezdem auto, tak co mám dělat? Stát a čekat tu kvůli autům, co jedou k závoře, nemůžu, to snad abych jezdil pořád dokolečka přes náměstí, dokud auto neodjede. Když zavolám městskou policii, tak mi řekne, že nemá odtahovku. Tady každou chvíli parkují auta na chodníku, často i po obou stranách, takže větší auto k závoře ani neprojede. Ani to nikomu nevadí.

Ať jedete kamkoli, musíte vždycky přes náměstí. Platíte za vjezd?

Ne, mám kartu. Ale je to hrozný. Vozím manželku do nemocnice na kontroly a než se vymotám jen z náměstí, tak už bych byl v nemocnici dávno, tedy kdybych mohl jet ulicí rovnou k soudu. To nejdřív stojíte a čekáte u závory, pak stojíte a čekáte u budky, a teprve pak můžete jet, kam potřebujete.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.