Vítězství pro Kleindiensta

NOVÉ STRAŠECÍ. Také ve druhém městě okresu skončily volby jednoznačným vítězstvím ODS. Absolutně nejvíce hlasů přitom získal stávající starosta Jakub Kleindiest, který se tak bude ucházet o funkci i pro další období.

"Děkujeme voličům za přízeň, kterou ODS projevili. Já osobně jim děkuji za podporu mé osoby. Celé čtyři roky jsem se cítil jako náhradník, který se stal starostou. Volební výsledek je pro mě odměnou a nyní si mohu říct, že jsem si to "náhradnictví" odpracoval. Výsledek mně potvrdil, že velké procento občanů si myslí, že většina toho, co jsme za uplynulé čtyři roky pro město udělali, byla dobrá, a že nastoupená cesta, kterou prosazujeme, je správná," řekl pro Raport Jakub Kleindienst. Podle jeho slov se ODS bude snažit domluvit se všemi, jejichž volební programy nebyly v zásadním rozporu s programem občanských demokratů. "Máme zájem, aby se na rozvoji města podíleli všichni, nebráníme se ale ani konstruktivní opozici. Trošku zklamaný jsem z nízké účasti voličů, která se pohybovala okolo 47%. To znamená, že k urnám přišel každý druhý občan města, který je oprávněn volit. A to není mnoho. Rozladilo mě, že z naší kandidátky nečekaně odstoupil Jan Jiříček, čímž ODS dost výrazně poškodil," dodal starosta.

Co Jiříčka vedlo k nečekanému kroku, jsme zjišťovali přímo u odstoupivšího kandidáta. "Důvodem odstoupení z kandidátní listiny byla změna trvalého bydliště. Přestěhoval jsem se krátce před volbami z Nového Strašecí do Lán. Tam jsem také volil. Víc se nechci k této záležitosti vyjadřovat," uvedl Jiříček.

A jak hodnotí výsledek voleb PhDr. Jaroslav Hlína, bývalý místostarosta a zvolený kandidát za ČSSD? "Letošní komunální volby přinesly několik překvapení. Osobně jsem nečekal tak malou účast voličů, která se pohybovala okolo 47%. V některých volebních okrscích byla opravdu velmi slabá účast. Druhá věc, která mě překvapila, byly preference. Dokázaly některé kandidáty povznést z "nepostupových" míst až na čelní pozice. Příkladem je třeba paní Matějovičová na kandidátce ČSSD nebo pan Filip u ODS resp. pan Bouček u Sdružení nezávislých občanů města. Ukázalo se, že voliči volili osobnosti a ne politické strany. Již proběhla první povolební jednání, rýsují se různé varianty. Pokud se týká mé osoby, šel jsem do voleb s tím, že v případě, že budu navržen a schválen, přijmu místo v radě města i funkci místostarosty. V minulém období jsme rozdělali několik projektů, které naběhnou v příštím roce, a rád bych byl u toho, když se budou dokončovat."

Z opozičních kandidátů jsme oslovili Miloslava Kinkala ze sdružení Město pro rodinu - rodina pro město. "Výsledek mohl být z pohledu našeho volebního sdružení lepší, ale i horší. Máme pět mandátů v zastupitelstvu města a vzhledem k tomu budeme požadovat dvě místa v radě města a křeslo místostarosty. Účast voličů byla bídná, v některých okrscích klesla až na 30 procent. Mladí lidé, narození po roce 1965, téměř nevolili. K urnám přišli hlavně starší voliči, a tak se není co divit, že KSČM dostala poměrně hodně hlasů. Jak vše dopadne, je otázkou povolebních jednání. Hodně napoví už to dnešní, kdy se sejdeme s představiteli Občanské demokratické strany."

Termín ustavujícího zasedání městského zastupitelstva v Novém Strašecí nebyl do uzávěrky tohoto čísla stanoven.

Tomáš Bednařík

Zastupitelstvo města Nové Strašecí

1. Jiří Drvota (KSČM - bezpartijní) - 311 hlasů

2. Naděžda Jurgovská (KSČM) - 276 hlasů

3. Zdeněk Šanda (KSČM) - 270 hlasů

4. Jakub Kleindienst (ODS) - 736 hlasů

5. Miloslav Pelc (ODS) - 730 hlasů)

6. Mgr. Karel Filip (ODS - bezpartijní) - 730 hlasů

7. Petr Dolejšek (ODS) - 595 hlasů

8. Štefan Podhorec (ODS) - 594 hlasů

9. Ing. Jiří Zelenka (ODS - bezpartijní) - 589 hlasů

10. PhDr. Miroslav Roček (ODS) - 511 hlasů

11. Ing. Jan Bechyně (MPR-RPM - bezpartijní) - 518 hlasů

12. Vladimír Sochor (MPR-RPM - bezpartijní) - 452 hlasů

13. RNDr. Libuše Vosátková (MPR-RPM - bezpartijní) - 431 hlasů

14. Miloslav Kinkal (MPR-RPM - bezpartijní) - 412 hlasů

15. Ing. Jan Bureš (MPR-RPM - bezpartijní) - 388 hlasů

16. Ing. Miroslav Špička (SNOM - bezpartijní) - 442 hlasů

17. Mgr. Jiří Bouček (SNOM - bezpartijní) - 415 hlasů

18. MVDr. Zdeněk Beneš (SNOM - bezpartijní) - 386 hlasů

19. Dr. Ing. Pavel Kotyk (KDU-ČSL - bezpartijní) - 220 hlasů

20. Ing. Věra Matějovičová (ČSSD - bezpartijní) - 344 hlasů

21. PhDr. Jaroslav Hlína, CSc. (ČSSD - bezpartijní) - 330 hlasů.

(MPR-RPM - Město pro rodinu - rodina pro město, SNOM - Sdružení nezávislých občanů města)

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.