Zastavený bazén čekají opravy

RAKOVNÍK (ps). Právní zástupce firmy Motokov navrhuje městu mimosoudní vyřešení dlouhodobého problému. Motokov je jak známo držitelem zástavního práva na polovinu sportovní haly, která patří TJ TZ, a na polovinu plaveckého bazénu, který je již ve vlastnictví města.

"Informovali nás mimo jiné i o tom, že celková pohledávka Motokovu za firmou pana Urika činí 75 miliónů korun. Za oddlužení našeho majetku firma požaduje nyní už jen 3,5 miliónu korun. Město se však v této věci obrátilo na soud a v současné době čekáme na rozhodnutí odvolacího orgánu. Okresní soud naši žalobu na neplatnost zástavního práva zamítl," popisuje místostarosta Luděk Štíbr. Motokov informoval vedení města i o pokusech prodat polovinu zastavěného areálu dalším subjektům, které však i přes prvotní zájem dvou subjektů nakonec skončily neúspěchem. "Starosta na to odvětil, že by bylo dobré, kdyby měl bazén dalšího vlastníka, který by městu jistě pomohl pokrýt zhruba 3,5 miliónovou roční ztrátu z provozu. v nejbližších letech se navíc čeká zhruba 10 miliónová investice do bazénové technologie a zhruba třicet miliónů by bylo třeba vložit do vybavení bazénu, aby se zvětšila celková atraktivita zařízení. Ale tyto investice nemůžeme realizovat, dokud není zástava vyřešena," vysvětluje Štíbr.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.