Zástava haly zrušena,
bude se investovat

RAKOVNÍK. Po delší době se městu povedl husarský kousek v podobě úspěšné žaloby na neplatnost zástavního práva na ideální polovinu sportovní haly a plaveckého bazénu. Vedení města má z tohoto kroku upřímnou radost, neboť se odkrývá cesta k investicím do obou objektů.

Jak nám prozradil starosta města Zdeněk Nejdl, Krajský odvolací soud v Praze zrušil rozsudek Okresního soudu v Rakovníku ze dne 8. června 2004, neboť je přesvědčen o neplatnosti zástavní smlouvy uplatňované firmou Motokov na sportovní halu a plavecký bazén. "Podle městského právníka jsou zde předpoklady pro úspěšné ukončení celého sporu a plavecký bazén, který je majetkem města, by byl očištěn," míní starosta. Podle něj by neměl být problém, aby se zástavního práva zbavilo i TJ TZ u sportovní haly.

Z toho, že okresní soud bude muset rozhodnutí krajského soudu respektovat, má radost i místostarosta Štíbr. "Očištění je pro nás důležité z hlediska zamýšlené rekonstrukce haly i bazénu, kde již vybavení také dožívá. Jednak tím ušetříme peníze za odkoupení zástavního práva, což by představovalo částku asi 3,5 miliónu korun. Dále budeme moci snadněji získat dotaci, případně grant na rekonstrukci objektů."

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.