Aby předešli chřipce, zahajovali městský ples slivovicí

Zasponzorují nové a strašné zvíře?

NOVÉ STRAŠECÍ. Kdo každoročně navštěvuje ples občanů města Nové Strašecí, musí konstatovat, že jejich úroveň rok od roku stoupá. Svědčil o tom i letos nebývalý zájem návštěvníků. Přitom plesu kralovala skromnost a výborná zábava.

Zájem návštěvníků o v pořadí již 14. ples občanů města byl takový, že si jen těžko probojovávali místo na parketě. Aby se předešlo šíření chřipkové epidemie, byl hned při vstupu servírován pořadateli hlt výborné moravské slivovice. Pro velký úspěch absolvovali někteří návštěvníci preventivní kůru dokonce několikrát. "Na prvním plese jsem přišel o řidičák, na druhém byl hostem prezident Václav Klaus, a jak to bude dnes večer, se nechte překvapit," připomněl v úvodním slově starosta Jakub Kleindienst. Své zdravice přednesli i čestní hosté, rakovnický místostarosta Jan Švácha a ředitel nemocnice Michal Stehlík.

Slibované starostovo překvapení na sebe dlouho nedalo čekat. "Dovolte, abych mezi námi přivítal ředitele pražské zoologické zahrady Petra Fejka." To už se za potlesku k pódiu blížila sympatická postava nejvyššího muže (skoro dva metry, číslo bot 47) naší největší ZOO.

Starosta hned začal s prověřením ředitelových znalostí. Postupně jsme se dozvěděli, že v ZOO je okolo 3 800 zvířátek, že naplnit břicho gorily stojí denně 100 korun, ale to není vůbec nic proti lednímu medvědovi, jehož menáž z mořských ryb vyjde až na 420 korun. Když už byl Petr Fejk přece jen v úzkých, přizval si na pódium, jak sám řekl, druhého nejvyššího muže ZOO. Tím je novostrašecký zastupitel Miroslav Špička, který řeč čísel doplnil o celkovou cifru 13 miliónů, což je roční výdaj zahrady na krmení živočichů.

"To by vám asi pomohlo, kdyby naše město nějaké zvíře sponzorovalo? Jaké by podle vás mohlo být?" přispěchal na pomoc starosta Kleindienst. "No, vhledem k názvu vašeho města by to mělo být zvíře nové a strašné. Tomu by nejlépe odpovídal příbuzný netopýra z indonéské džungle - kaloň," odvětil za potlesku Petr Fejk. Krátce po tom si hosta místní dámy rozebraly k tanci. Vysvobodilo jej až pozvání starosty na skleničku a nekonečný kubánský doutník.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.