Zaroste Rakovník trávou?

RAKOVNÍK. Jestli nevíte, kdo se teď v našem okresním městě nejvíc trápí, zeptejte se alergiků. Rakovník doslova zarůstá travou a její pyly útočí na sliznice dýchacího ústrojí. Stěžují si i občané, kterým přerostlá tráva hyzdí okolí. Nastalou situaci přetřásalo i poslední zasedání městského zastupitelstva.

„Pokud vím, ušetřili jsme prostředky za zimní údržbu, ale tráva nám roste doslova všude,“ otevřel otázku zarostlého města Milan Sunkovský. Radní Luděk Štíbr k tomu podotkl, že za mimořádně vzrostlou zeleň oproti jiným rokům může teplé a vlhké počasí.

Zarostlé jsou chodníky, sídliště, o přilehlém okolí města ani nemluvě. Více než metrová tráva je v samém srdci města – na březích Rakovnického potoka. „Myslel jsem, že je tam nějaký vzácný brouček, a oni jsou to komáři,“ neodpustil si na adresu zastupitele Václava Laňky lídr opozice Marcel Chládek.

Tráva je doslova všudypřítomná. Situace, kterou lidé z vesnic řeší kosami, kdy posekanou trávu hodí králíkům nebo usuší na seno, se ve městě stává problematickou, dokonce i na nových chodnících ze zámkové dlažby. „Občas musím postříkat chodník přípravkem na hubení trávy, jinak prorůstá mezi dlaždicemi. Chápu ale, že někteří sousedé na drahý postřik nemají,“ upozornil nás občan ze Zátiší.

„Potok seká Arborea dvakrát do roka, přitom jednu seč hradí město a druhou povodí Vltavy,“ říká referentka pro městskou zeleň Věra Digmayerová. Rakovník je od roku 1995 rozdělen na 120 lokalit, přitom v každé platí jiný režim. „Na méně frekventovaných úsecích se seká dvakrát, ale některá místa a sídliště až čtyřikrát. Na náměstí a do parku vjíždí technika osmkrát ročně. Letošní klima je pro růst trávy opravdu extrémní,“ podotýká referentka. Občanů, kteří se nespoléhají na město a sekačkami si okolí svého bydliště zkrášlují sami, podle Digmayerové ubývá.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.