Zajímali se o nemocnici

RAKOVNÍK. Zastupitelé se na svém posledním zasedání zajímali také o současnou situaci v rakovnické nemocnici. Téma v diskusi otevřel Miloslav Blecha a požádal o zhodnocení poměrů přítomného šéflékaře zařízení Oldřicha Kronycha.

Podle něj se podařilo stabilizovat kádr lékařů i sester, navíc od nového roku dostali všichni přidáno na platě. „Koupili jsme nové CT, obhájili všechny ambulance a povedlo se rozšířit ambulanci alergo o částečný úvazek. Z 33 miliónů investic, ke kterým se majitel zavázal, už se podařilo realizovat polovinu. Dále se chystají rekonstrukce operačních sálů, výměna okem, nákup nových operační stolů a další techniky,“ vyjmenoval Kronych.

Kritičtější tón na adresu nemocnice zazněl ve vystoupení zastupitelky Ireny Jiráskové (KSČM), když poukázala na údajně neprofesionální přístup k pacientům na interním oddělení. Podle Marcela Chládka (ČSSD) je to s platy tak, že stávající majitel pouze dorovnal, co bylo zaměstnancům v minulosti sebráno. „Máme obavu o dětské oddělení. V Lounech nemocnice není, v Žatci taky zřejmě nebude, tím se dostupnost péče o děti velmi zhoršuje.“ Taková situace ale podle Kronycha Rakovníku nahrává, neboť zachování dětského má větší opodstatnění. „Pokud si stěžujete na neprofesionalitu, musíte být konkrétní. Na internu přibyl kardiolog a dva dietologové, plus další odborník. Co se mezd týče, dorovnání na tabulkové mzdy nás stálo 5,5 miliónu Kč. Ke zmiňovanému snížení platů došlo ještě za bývalého majitele,“ řekl Kronych.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.