Za Střelnici má město
„vysolit“ 140 tisíc

RAKOVNÍK. Vleklý soudní spor o rušení hlukem z víceúčelového hřiště nad Střelnicí byl v pátek rozsouzen. Vítěznou stranou se stali žalující obyvatelé přilehlých nemovitostí a poraženým je vlastník hřiště - město. To nesmí podle rozhodnutí Okresního soudu v Rakovníku rušit okolí hlukem ze skateboardů. Celá kauza má město přijít zhruba na 140 tisíc korun.

Připomeňme, že případ obyvatel lokality Bezděkov, kteří se cítí být poškozováni hlukem, vytvářeným na hřišti nad Střelnicí skateboardisty, se vleče již čtvrtým rokem. Okresní soud již jednou rozhodl a uložil městu zdržet se hluku. Město se ale odvolalo a krajský soud vloni rozsudek okresního soudu zrušil, protože svědecké výpovědi žalobců nebyly ověřeny soudním znalcem. Okresní soudkyně JUDr. Zdeňka Braunová se tedy obrátila na Ing. Ondřeje Kramáře. Ten loni v listopadu požadovaná měření provedl a potvrdil, že hluk z hřiště je pro obyvatele Bezděkova rušivý. s výsledkem znalce však nebylo spokojeno město a vyžádalo si jej k vyslechnutí jako svědka. Tehdy se městské právničce Mgr. Ludvice Trešlové kromě jiného nelíbilo, že znalec neprovedl měření v domech všech žalobců, ale jen ve čtyřech nemovitostech.

Z pátečního rozhodnutí okresní soudu vyplynulo, že důkazy přinesené znalcem jsou pro soud přesvědčující a dostačující. Kromě zdržení se hluku od skateboardů má město navíc uhradit náklady na zhotovení znaleckého posudku ve výši 16 tisíc korun a náklady na právního zástupce žalobce JUDr. Jaroslava Skoupého ve výši 123 tisíc korun.

"Rozsudek zatím není pravomocný. Až jej obdržíme v písemné formě, má město ještě 15 dnů na odvolání ke krajskému soudu," uvedla po vynesení rozsudku Ludvika Trešlová. Krajský soud totiž může rozsudek buďto potvrdit, nebo zrušit a vrátit k projednání okresnímu soudu, nebo znění rozsudku a žalobu zamítne.

"Podle mého názoru je zpochybnitelná zejména výše nákladů na právní zastoupení žalobce. o odvolání by měla rozhodnout městská rada," dodává městská právnička.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.