Za popravu dostal 20 let

PRAHA (bed). Dvacet let ve vězení se zvýšenou ostrahou stráví podle rozhodnutí Vrchního soudu v Praze z 3. března sedmatřicetiletý recidivista Martin Seidl, který vloni v květnu chladnokrevně zastřelil v Lužné řidiče kamionu Zdeňka Matějce. Ten ho přistihl, jak z jeho zaparkovaného vozidla odčerpává zhruba sto dvacet litrů nafty.

"Obžalovaný vraždil zvláště zavrženíhodným způsobem. Nedal oběti šanci přežít a chtěl ji zlikvidovat. Pachatel nejednal v afektu, ani se neocitl v situační krizi. Vzal si s sebou zbraň, aby ji mohl použít," zdůvodnil rozsudek předseda senátu pražského vrchního soudu Jiří Lněnička. K tomuto soudu se odvolal po verdiktu Krajského soudu v Praze jak obžalovaný Seidl, tak i státní zástupce Zdeněk Topinka. Oběma se zdál mimořádný trest ve výši 16 let nepodmíněně nepřiměřeným. Vrahovi příliš vysoký, státnímu zástupci naopak. "Řada předchozích trestů neměla na obžalovaného žádný vliv, naopak jeho agresivita s každým spáchaným trestným činem rostla. Obžalovaný oběť prakticky popravil, aby zakryl méně významný trestný čin s nesrovnatelně nižší sazbou," poukázal na Seidlovu brutalitu státní zástupce a připomněl, že vrah vypálil z bezprostřední blízkosti šest ran do hlavy a krku řidiče kamionu.

Martin Seidl již dříve páchal závažnou trestnou činnost se zbraní v ruce. Použil ji například při loupeži a znásilnění. Proti verdiktu Vrchního soudu v Praze už není odvolání. Přesto však "luženský" případ zdaleka nekončí. Při vyšetřování bylo zjištěno, že vražednou zbraň půjčil Seidlovi karlovarský policista David Molnár. A nejen to. Od vraha kradenou naftu vykupoval a po vraždě ho upozornil, že je mu policie na stopě a radil mu, aby se pistole zbavil. Molnár už byl obviněn z trestného činu nedovoleného ozbrojování a o jeho trestu rozhodne plzeňský soud.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.