Za podvod pokuta s podmínkou

RAKOVNÍK. Ve čtvrtek 26. února v dopoledních hodinách proběhl soud s fotbalistou Tomášem Loderem, který byl žalován za zpronevěru a podvod.

V prvním případě převzal od trenéra fotbalového oddílu Slavoj Droužkovice Pavla Váni zálohu 18 tisíc na turnaj v Dánsku. A ve druhém bez vědomí TJ Sokol Branov (kde hrál tři měsíce) vyplnil přestupní lístky, padělal podpisy i razítko a částku 12 tisíc za přestup, která měla být vyplacena oddílu, si ponechal.

Při výslechu obžalovaný Tomáš Loder potvrdil, že trvá na své výpovědi na policii, projevil lítost a sdělil soudu, že v prvním případě škodu již z poloviny nahradil, má v úmyslu ji doplatit a ve druhém ji uhradil zcela.

Tomáš Loder byl v minulosti již jednou soudně trestaný (za obdobný čin) a v současnosti se proti němu jiné řízení nevede. Proto soud v prvním případě (zpronevěra) přistoupil k uložení souhrnného trestu 50 tisíc s tím, že zrušil trest předcházející ve výši 40 tisíc, takže obviněný doplatí pouze 10 tisíc. Této částce odpovídá i trest náhradní – odnětí svobody na 1 měsíc – pokud by v určené době částku neuhradil. Ve druhém případě (podvod) dostal trest v dolní polovině sazby. Deset měsíců podmíněně s výchovným odkladem na dobu dvou let, aby měl čas k zamyšlení. Práva na odvolání se vzdal obžalovaný i státní zástupce.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.