Za pekelnou rychlost
téměř 40 tisíc

RAKOVNICKO. Sraz nechvalně známého amerického motocyklového klubu Pekelní Andělé, který se konal o víkendu v Praze, byl natolik obávaný, že policejní prezidium na území celé republiky vyhlásilo dopravně bezpečností akci. Akce X byla zaměřena nejen na automobily, ale zejména na motorkáře.

Policisté začali hlídkovat v pátek v osm ráno a skočili v neděli v osm večer. "Akce byla zaměřena na silnice I. třídy, proto se hlídky soustředily na karlovarku. Nasazeno bylo šestadvacet policistů. Patnácti příslušníkům dopravního inspektorátu pomáhalo osm příslušníků obvodních oddělení a pět celníků. Výsledky akce jsou velmi zarážející," říká Ladislav Heller z rakovnického dopravního inspektorátu.

Během tří dnů hlídky zastavily 402 vozidel, z nichž 230 se dopustilo dopravního přestupku. Na pokutách bylo celkem vybráno 104 300 korun. Jako obvykle řidiči nejčastěji chybovali v rychlosti. Vyšší rychlostí jelo celkem 134 vozidel, za což řidiči zaplatili na pokutách celkem 38 700 korun.

"U jednoho řidiče dechová zkouška odhalila alkohol, shodou okolností to byl motorkář, který se vracel z Prahy ze srazu. Další dva řídili vozidlo, aniž by vlastnili řidičské oprávnění. Dvaadvacet vozidel nemělo platnou dálniční známku, za což se na pokutách vybralo 33 tisíc korun. Dva řidiči kamiónů nedodrželi bezpečnostní přestávku. Při kontrolách byli také odhaleni dva pachatelé trestné činnosti. Jeden se dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí, protože i přes soudní zákaz řídil vozidlo, druhý byl pachatelem krádeže," popisuje Ladislav Heller. Policisté během akce žádali o lustraci 52 osob.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.