Z prince výčepních je král

BRNO. Dvaadvacetiletý student Integrované střední školy na Jirkově Richard Kučera se stává vůbec nejslavnějším žákem školy. Zatímco v roce 2003 získal vítězství v celostátní soutěži učňů o Prince výčepních, vloni se probojoval do republikového finále soutěže dospělých výčepáků a získal 15. místo. Letos, napodruhé, mu soutěž vyšla stoprocentně a z Brna přivezl vítěznou trofej a královský titul pro nejlepšího českého výčepního.

"Vzhledem k loňskému umístění jsem byl letos pozván rovnou do finále. Uskutečnilo se 1. března v brněnském hotelu Voroněž, kde se koná soutěž Král výčepních v rámci veletrhu Pivex," popisuje Richard. Do Brna se letos sjelo 80 soutěžících z celé republiky a utkali se ve dvou skupinách po čtyřiceti, z nichž postupovalo pět nejlepších do závěrečného finále. Porota tradičně hodnotí míru, výšku pěny a celkový vzhled načepovaného piva s přihlédnutím k vystupování soutěžícího. "Povedla se mi natočit vůbec nejlepší desítka ze všech soutěžících. Pěna byla vysoká 22 mm, míra stoprocentní, půlitr byl krásně orosený, aniž by pivo přeteklo, pěna krásně čistá bez bublin. Od všech rozhodčích jsem dostal nejvyšší možnou známku devět," líčí novopečený král výčepáků. a jaký je Richardův recept na stabilně vynikající výsledky v soutěži? "Možná je to tím, že teď nikde nečepuji na stálo. Dodělávám si nástavbu s maturitou, takže nejsem nikde na praxi a čepování pro mě není rutinní záležitostí. Je to i trochu o štěstí a člověk do toho musí dát kus toho srdíčka," prozrazuje Kučera. Na závěr nás prosí, abychom vyřídili poděkování jeho rodné škole (ISŠ Rakovník), královskému pivovaru Krušovice, v jehož barvách pravidelně startuje, jmenovitě Vlastimilu Bradáčovi, a Divadelnímu restaurantu v Rakovníku. "Tam mohou případní návštěvníci vidět i vítězný diplom," uzavírá Rakovničan Richard Kučera, král výčepních za rok 2005.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.