Sunkovský v parlamentu loboval za Jesenici, Pavlíkov, Lišany, P. Újezd, Roztoky a Strašecí

Z "medvěda" má okres 4,6 miliónu

RAKOVNICKO. Při tzv. porcování státního medvěda se podařilo získat několik soust i pro okres Rakovník. Poslanec za ČSSD a jesenický starosta Ing. Petr Sunkovský prosadil při schvalování státního rozpočtu dotace na několik investičních akcí v obcích Rakovnicka. Jedná se zejména o rekonstrukce komunikací.

Při schvalování státního rozpočtu 13. prosince bylo přislíbeno, že na náš okres poputuje celkem 4 milióny 660 tisíc korun. Obce Pavlíkov, Lišany a Panoší Újezd získaly na rekonstrukci obecních komunikací každá částku 500 tisíc korun. Půl miliónu obdrželo Nové Strašecí na výměnu oken na budově gymnázia, 600 tisíc korun TJ Roztoky na obnovu hřiště a zbylé dvě dotace získal Petr Sunkovský pro svoji obec. Částka 800 tisíc korun bude použita na výměnu oken budovy základní školy a 1 260 tisíc korun na rekonstrukci komunikací. Pro Jesenici je to již několikátá dotace ze státního rozpočtu.

"Prosadit některé investice nebylo jednoduché, většina však při schvalování rozpočtu prošla, i když je přidělená částka menší, než bývala v předchozích letech," říká Ing. Petr Sunkovský. Akce, které v parlamentu neprošly, se týkaly odbahnění některých jesenických rybníků a nákupu nového hasičského vozu pro SDH Jesenice. Jeho jednotka je zařazena do skupiny JPO II, což znamená, že je na úrovni poloprofesionálů. "Naši hasiči zajišťují požární ochranu na celé západní části okresu, přesto mají jen starou cisternu, která s vodou nejezdí rychleji než 50 km/h. Od dalších poslanců mám však příslib pomoci, takže se možná podaří peníze na hasičské vozidlo získat jinde," říká jesenický starosta.

Na dotaz, zda v seznamu schválených dotací figuruje město Rakovník s rekonstrukcí školní jídelny na Husově náměstí, Petr Sunkovský odpověděl, že zřejmě nikoli. "Nevím o tom, ani mě v této otázce nikdo z města nekontaktoval," uzavřel poslanec. Podle starosty Rakovníka Zdeňka Nejdla by se případná dotace mohla dostat do státního rozpočtu přes rozpočtový výbor parlamentu, ale ani jemu ji zatím nikdo nepotvrdil.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.