Z kotelny byty?

RAKOVNÍK. Ve čtvrtek 23. července proběhlo veřejné projednávání územního a stavebního řízení k přestavbě bývalé kotelny u domu 2090 v ulici Zdeňka Štěpánka (Vinohrady) na sklad a čtyři bytové jednotky. Na stavebním odboru města se sešli obyvatelé tohoto i některých okolních domů, kterým se nelíbí plánovaná přestavba chátrajícího objektu, se zástupci odboru i stavebníkem. Tím je jednatel společnosti Elektro – Viola Rudolf Kulhánek, majitel kotelny i přilehlých pozemků.

Nesouhlas zdejších obyvatel měl řadu důvodů, v jejichž čele stálo přeplnění sídliště, znehodnocení bydlení i možné znečištění ovzduší. Jako problematický se pak jevil i přístup hasičů k domu. Námitek během zhruba dvouhodinového jednání padlo tolik, že jsme se rozhodli věnovat tomuto problému podrobněji (viz článek na str. 5).

Vzhledem k tomu, že jeden z účastníků jednání upozornil na to, že na místě určeném stavebním úřadem nevyvěsil stavebník informace o záměru, není případ ještě ukončen. Stavebník musí svou chybu napravit a veřejné projednávání proběhne znovu. Termín je určen na 3. září.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.