Vystěhoval se na záchytku

LÁNY/MŠEC. Šestačtyřicetiletému muži z Prahy se dařilo ukrývat před policií, která po něm vyhlásila celostátní pátrání, až do 19. srpna. Lány byly nakonec posledním místem, kde se na útěku zdržoval. Rakovničtí kriminalisté dostali tip, že se hledaný muž ukrývá v rodinném domě v Lánech. Když policisté dorazili na místo, ukázalo se, že jdou opravdu najisto. Před domem bylo totiž zaparkované auto, jímž muž jezdí.

„Hledaný nereagoval na opakovanou výzvu, zvonění ani bouchání. Protože se jednalo o osobu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení, vnikla hlídka v souladu se zákonem do objektu násilím. Šestačtyřicetiletý muž byl zadržen v obývacím pokoji. Byla mu nasazena služební pouta a byl převezen do policejní cely. Odtud ho hlídka následně eskortovala k Oblastnímu soudu v Praze,“ přibližuje tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý.

Policisté asistovali i u dalšího vyvedení z domu ve Mšeci. Tentokráte se jednalo o vykázání z domu na třicet dnů, o čemž rozhodl rakovnický soud. Vykázání mělo poměrně kuriózní průběh. Čtyřiačtyřicetiletý muž přijal rozhodnutí tak, že během chvíle, kdy do domu přijela soudní vykonavatelka, vypil láhev tvrdého alkoholu a z minuty na minutu se opil tak, že během soudního jednání před vchodem do domu upadl a udeřil se do hlavy. „Proto byla přivolána také rychlá záchranná služba. Za policejního doprovodu převezla zraněného do slánské nemocnice. Odtud byl převezen na záchytnou stanici nemocnice na Bulovce v Praze,“ dodává mluvčí. První den nuceného vystěhování tak měl o ubytování postaráno.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.