Městská rada podala trestní oznámení na bývalého šéfa ÚMK

Vyplatil si půl miliónu?

RAKOVNÍK. Výměna na postech ředitele a jednatele Údržby městských komunikací bude mít zřejmě dohru i v orgánech činných v trestním řízení. Městská rada už pověřila nového jednatele, aby podal na svého předchůdce trestní oznámení kvůli skutečnostem, které vyplynuly z mimořádného auditu hospodaření. Věc má nyní v rukou kriminální policie.

V zápise z jednání městské rady, která se sešla 26. června, jsme dodatečně objevili usnesení tohoto znění: „Rada města ukládá jednateli společnosti Údržba městských komunikací Rakovník podat trestní oznámení v souvislosti s okolnostmi uvedenými ve zprávě z provedeného mimořádného auditu hospodaření ÚMK ze dne 24. 06. 2008.“ Starosta Zdeněk Nejdl se k podrobnostem nechtěl blíže vyjadřovat a odkázal nás přímo na člena rady a nového jednatele ÚMK Michala Volfa. Ten připustil, že problematických zjištění zpráva obsahuje celou řadu. „Jde o hospodaření s majetkem, nákupy věcí, problémy s fakturami a také o vyplácení odměn bez souhlasu valné hromady,“ naznačil jedno z témat. Na další dotaz sdělil, že finanční rozsah věci je značný. „Vyplácení odměn bez souhlasu valné hromady činilo za poslední rok a půl až pět set tisíc korun,“ dodal.

Zatím byl prověřován pouze letošní a loňský rok, takže je podle Volfa předpoklad, že kontroly budou pokračovat, a to zřejmě i ze strany finančního úřadu. „Podání již bylo uskutečněno. Nejprve na státní zastupitelství, které věc předalo policii. Kriminalisté si již vyžádali originál interního auditu a následovat budou zřejmě další materiály,“ přiblížil aktuální stav Michal Volf.

A co si o postupu rady myslí odvolaný Milan Gašpárek? „O tom, že v ÚMK probíhala kontrola, vím, ale nebyl jsem k ní přizván ani seznámen s výsledky. Pokud hovoříte o odměnách, jde zřejmě o vánoční prémie. Pobírali je každoročně všichni zaměstnanci ÚMK, a tudíž i já, protože jsem byl rovněž zaměstnancem firmy. Bylo to v souladu se mzdovým a pracovním řádem. O tom, že by věc šetřila policie, zatím nic nevím. Ale mám za celou dobu svého působení ve firmě čisté svědomí, takže se nemám čeho bát,“ řekl nám Milan Gašpárek.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.