Podle odhadu rybářů čeká na výlov 12 000 kaprů

Výlov Žákova rybníka zahájen

RAKOVNÍK. V neděli krátce po poledni zahájili rybáři Místní organizace Českého rybářského svazu Rakovník odlov Žákova rybníka u Šamotky. Vloni touto dobou se prováděl výlov Bartoňského rybníka, letos je řada na jeho menším sousedovi.

"Máme za sebou již několik chovných rybníků. Dnes jsme museli Žákův rybník stáhnout sítí, protože ryb je velké množství. Jenom kapra by zde mělo být na dvanáct tisíc kusů. Chceme tímto způsobem odlehčit sobě, ale hlavně rybám. Voda v Žákově rybníce se postupně upouští a mohlo by dojít k zadušení ryb v bahně a velkým škodám. Proto chceme dnes co nejvíce ryb stáhnout sítěmi. Přes týden bude voda pomalu odtékat a v sobotu se chystá hlavní výlov, který povedeme korytem. Ale už dopředu tuším, že to bude během soboty velice složité stihnout," odhadoval předseda MO ČRS Rakovník Jaromír Matoušek.

Při výlovu bylo k vidění mnoho druhů ryb. Objevili se štiky, amuři, kapři, líni. Všechny ryby budou roztříděny a použity. "Větší převezeme na sportovní rybníky, aby měli sportovní rybáři možnost si takovou rybu odlovit. Jsou zde ale i druhy, které použijeme na další rozmnožování a vytírání, protože nákup ryb je velmi drahý, tak si snažíme co nejvíce pomoci vlastními silami. Menší kousky se vrátí zpět na chovné rybníky, kde budou dokrmovány a časem nasazeny na sportovní rybníky," dodal Jaromír Matoušek.

David Svoboda

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.