Výjimka pro zastupitele

RAKOVNÍK. Již na minulém zastupitelstvu se Miloslav Kubínek (KSČM) pokusil o změnu pravidel pro poskytování půjček z fondu rozvoje bydlení. Dosavadní seznam účelů chtěl rozšířit o rekonstrukce balkónových lodžií. Zastupitelstvo proto uložilo radě, aby změnu připravila.

To se však nestihlo pro letošní žádosti a inovace nastane zřejmě až pro příští rok. Mezi letošními žadateli se ale objevilo sdružení vlastníků bytů v ulici Školní čp. 1820 – 22, kde mimo jiné bydlí i iniciátor změny. Komise pro rozdělení půjček žádost zamítla a materiál postoupila do zastupitelstva. Zde vystoupil s protinávrhem Vladimír Kvasnička (KSČM). Navrhl pro dotyčné sdružení výjimku a půjčku ve výši 300 tisíc Kč. Zastupitelstvo návrh schválilo, Miloslav Kubínek se zdržel hlasování. „Aby nevznikla mýlka, jsem pouze nájemníkem domu, nikoliv vlastníkem, členem ani funkcionářem sdružení,“ řekl na náš dotaz nejstarší člen zastupitelstva. „Kdybyste to brali takhle přísně, znamenalo by to, že bych za celou dobu svého působení v zastupitelstvu nemohl dopustit ani opravu chodníku kolem domu, aby to někdo nebral jako střet zájmů,“ dodal.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.