Vyhláška neplatí?

RAKOVNÍK (ps). Po více jak měsíční přestávce zasedala ve čtvrtek 16. listopadu nová městská rada. V zápise s pořadovým číslem jedna se objevuje i zmínka o stanovisku ministerstva vnitra k vyhlášce k provozu hřiště na Střelnici.

Ministerstvo považuje městskou vyhlášku za neplatnou, neboť údajně řeší věci upravené zákonem. "V našem případě jde o hluk, který podléhá zákonu o ochraně zdraví lidu. Proto nás ministerstvo vyzývá, abychom vyhlášku přehodnotili. Městská rada vzala doporučení na vědomí s tím, že se s ním neztotožňuje," vysvětluje postoj rady starosta Zdeněk Nejdl. Vedení města předpokládá, že o případném zrušení vyhlášky by měl rozhodnout soud. Tedy instituce, která městu vydání vyhlášky doporučila. K současnému režimu hřiště na Střelnici starosta dodal, že všichni ví, že se na tam na skateboardu nemá jezdit, takže by nemělo docházet k dalším stížnostem. "Podle našich informací se teď jezdí na parkovišti pod Normou. Jezdci občas vyjíždějí i směrem do silnice, takže je to dost nebezpečné," dodal místostarosta Luděk Štíbr.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.