Učitelka zřejmě dopila víno a vzala na Skota nůž

Vražda v čase oběda

RAKOVNÍK. Tragicky skončila středeční hádka v rodinném domě v Hornické ulici v Rakovníku. Těsně před polednem, po prudké výměně názorů, zůstal ležet v tratolišti krve padesátiletý muž s několika bodnými ranami v těle.

„Podezření padlo na jeho čtyřiapadesátiletou družku, s níž v bytě žil. Žena byla obviněna z vraždy a byl podán návrh na její umístění do vazby. V současné době se nachází v policejní cele,“ řekla nám v pátek ráno mluvčí Policie ČR Středočeského kraje Soňa Budská.

„Naše záchranka byla na místo činu volána ve středu 8. dubna kolem půl dvanácté v poledne. Po příjezdu už byl muž mrtvý, protože u něj došlo k selhání vitálních funkcí,“ uvedli rakovničtí záchranáři, kteří v Hornické ulici zasahovali. Přesnou příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva.

Jak se nám podařilo zjistit, obětí vraždy se stal muž skotské národnosti. Vražedkyně byla české národnosti, původním povoláním učitelka. Určitý čas pobývala v Německu. Podle našich informací údajně panovaly mezi partnery už delší dobu neshody. V Rakovníku dvojice pobývala v domku u otce partnerky. Nemovitost se nachází v jedné z nejklidnějších lokalit v Rakovníku, mezi Malinovského ulicí a čerpací stanicí Benzina. Oba aktéři zločinu měli problémy s alkoholem. Na zápraží domu, v němž se vraždilo, leží dosud pod lavičkou obal od krabicového vína. „Pána jsme vídali, jenom když si šel koupit na benzínku alkohol. Zřejmě ani nikde nepracoval. Jinak většinu času trávili uvnitř domu, kam také chodívaly různé návštěvy na karty a podobné věci,“ řekli nám obyvatelé z okolí. Podle našich zdrojů se nejprve hovořilo o zavinění třetí osobou, pak byla ale tato varianta policií vyloučena.

Tomáš Bednařík, Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.