Po neshodě na diskotéce bodl muže do hrudníku

Vražda na náměstí

RAKOVNÍK. Dvěma bodnými ranami skončila v sobotu neshoda, která se rozhořela na diskotéce Pralinka mezi dvěma mladými muži z Rakovnicka. Sedmadvacetiletý muž zranění podlehl po převozu do nemocnice. Nacionalisté, k nimž zavražděný patřil, vidí v činu rasistický podtext. Na pondělní podvečer svolali do Rakovníka smuteční pochod.

„Z trestného činu vraždy byl obviněn jednadvacetiletý muž z Rakovnicka. K incidentu na Husově náměstí došlo po hádce na diskotéce. Vzhledem ke zprávám, které se v médiích šíří, musím dodat, že se nejedná o vraždu s rasovým podtextem,“ přibližuje středočeská tisková mluvčí Soňa Budská. Že pachatel nebyl Rom, potvrdil i rakovnický mluvčí René Černý.

Podle svědka události byl pachatel na diskotéce se skupinkou Romů a při potyčce na náměstí vykřikoval na zavražděného, že nebude jeho rodičům nadávat do cikánů.

Případ vyšetřují krajští kriminalisté a až do soudu nebudou zveřejňovat bližší informace. Vraždě měla předcházet strkanice na diskotéce. Podle internetových stran nacionalistů k ní došlo při tanci. Sedmadvacetiletý zavražděný slavil na diskotéce narozeniny a při písničce Holky a mašiny, kterou si nechal zahrát na přání, do jednadvacetiletého mladíka omylem vrazil.

Ke rvačce a pobodání došlo na Husově náměstí před půl čtvrtou ráno. „Šel jsem z Pralinky domů a na náměstí jsem viděl chumel asi patnácti lidí, kteří se prali. Pak se najednou rozutekli a zůstal tam jen jeden. Začal vrávorat a padl zády na výlohu. Protože upadl přímo přede mnou, sehnul jsem se k němu a zeptal se ho, jestli mu něco není. Už ale nereagoval, jenom chroptěl. Viděl jsem, že má triko samou krev, ale nebylo vidět odkud krvácí. Když jsem mu vyhrnul tričko, uviděl jsem bodnou ránu. Hned jsem volal záchranku a pak policii. Ostatní, co se prali, byli v tu dobu na druhé straně náměstí,“ přibližuje svědek.

Mladší muž staršího bodl dvakrát. Jedna z ran mířila do břicha, druhá do hrudníku. „Pacienta jsme na místě zajistili a v kritickém stavu převezli na chirurgický sál do nemocnice v Rakovníku. Při předání však mladík zemřel na vážné poranění hrudníku. Zdravotníci se ještě pokoušeli muže resuscitovat, ale bohužel neúspěšně,“ přibližuje mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Podle svědka sedl vrah do auta a snažil se z náměstí ujet. „Ti, co tam byli se zavražděným, mu ale zatarasili cestu a nedovolili mu odjet,“ popisuje. Podle dalších informací měl pachatel odhodit vražednou zbraň do odpadkového koše. Policie ji však zajistila. „Za vraždu hrozí pachateli trest 10 – 15 let odnětí svobody,“ říká Soňa Budská.

Nacionalisté svolali na pondělí od 18 hodin smuteční pochod, rakovnická policie se na něj připravila. „Organizátor nás sice informoval, že půjde skutečně jen o smuteční pochod, po němž se v klidu rozejdou. Nelze ale nic podcenit. Musíme být připraveni na všechno,“ uzavírá René Černý.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.