Vrátí se „osvěťák“ pod KC?

RAKOVNÍK. Jak jsme již uvedli, městská příspěvková organizace Kulturní centrum projevila zájem o využití sálu Domu osvěty. Zároveň se o tuto část objektu uchází soukromý subjekt, který nabízí městu 3 milióny korun. O dalším osudu nemovitosti možná rozhodne zastupitelstvo svolané na 26. června.

"V našich prostorách se schází řada kroužků a spolků, pro něž jen těžko hledáme volné hodiny v pravidelných termínech. Takže bychom další sál rozhodně uvítali," vysvětluje ředitel KC Jiří Karel. Šéf zařízení se netají ani tím, že by se po rekonstrukci kulturního centra některé typy akcí do nového prostředí ani nehodily. "Hlavně pro kapely tvrdšího ražení a jejich publikum bychom potřebovali trochu jiné prostory. Proto jsme předložili projekt na vytvoření centra zájmové činnosti. Jednali jsme se zhruba šesti kapelami, které by zde mohly zkoušet a mít tu uskladněné nástroje. Stálou střechu nad hlavou by mohly získat i zmiňované taneční kroužky, mažoretky a aerobik. O klubovny má zájem také Československá církev bratrská, která pořádá několikrát týdně různé aktivity pro děti. Náš zájem o osvěťák trvá, existuje dokonce i studie pro jednoduché úpravy objektu a nyní se zjišťují režijní náklady na vlastní provoz. Představujeme si celotýdenní odpolední režim, který by si vyžádal stálou přítomnost jednoho správce," vysvětluje Karel.

Oproti projektu na využití Domu osvěty leží na radnici také nabídka na odkoupení objektu za tři milióny korun soukromým subjektem, který rovněž uvažuje o navrácení domu jeho původní kulturní náplni.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.