Vojta se narodil jako první v kraji

RAKOVNÍK. Pomalu tradicí se stává, že první miminko Středočeského kraje, se narodí v rakovnické nemocnici. Stejně jako vloni i tentokráte se z prvního novorozence v novém roce radoval Rakovník. Vojtěch Ohnemichl přišel na svět 1. ledna ve 3.15 hodin jako první Středočech. Po porodu vážil 4,15 kg a měřil 51 cm. Šťastnými rodiči jsou Dana Zelenková a Martin Ohnemichl z Olešné. Na malého Vojtu doma čekají dvě sestry.

"Jedné bude třináct a druhé devět let. Protože už máme dvě holky, samozřejmě jsme si přáli kluka. Že se nám přání splní, jsme věděli už před porodem. Jakmile to bylo možné z ultrazvuku zjistit, nechali jsme si to říct. Volba jména padla na tatínka, to on vybral Vojtěcha," přibližuje Dana Zelenková. Původní termín, kdy se měl Vojta narodit, byl přesně na Štědrý den. Místo vánočního se však stal dárkem novoročním.

"Do porodnice jsem měla nastoupit v pátek, ale nakonec jsme se domluvili, že přijedu až v sobotu. Dorazila jsem na Silvestra dopoledne. Trvalo ještě sedmnáct hodin, než se syn narodil," říká Dana. Otec byl při porodu, Vojtovi pomáhal na svět primář porodnice MUDr. Tomáš Semerádt.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.