Vlasům v bazénu by pomohly čepice

RAKOVNÍK. Jak jsme zjistili, návštěvníci bazénu si často stěžují, že pod vodou jsou někdy vidět nečistoty. Proto jsme se zajímali, jak je v areálu zajišťován úklid.

Úklid bazénu je prováděn ve všední dny nepřetržitě od 6 do 21 hodin a o víkendy od 9 do 21 hodin. Při náporu klientů se udržují v čistotě především hlavní chodby, WC a sprchy. Průběžně se vynášejí odpadkové koše. Finská sauna nebo solárium Tahiti se uklízejí vždy po skončení návštěvních hodin.

„Vodní nádrže jsou minimálně jedenkrát denně luxovány vodním přístrojem. Večer plavčíci sestupují na dno a odstraňují zelenou řasu, kterou strojník vyluxuje. Nejvíce času tráví plavčíci úklidem přepadních mřížek. Pokud v noci napadá listí do venkovní nádrže, luxujeme dno ještě jednou. V průběhu dne již čistit dno nádrže nemůžeme, takže se někdy stává, že na dně uvíznou třeba vlasy nebo i jiné nečistoty. Negativně se projevuje fakt, že zanikla povinnost užívání koupacích čepic. Nezávadnost vody je chemicky ošetřena,“ řekl vedoucí bazénu Pavel Kumpa.

„Každý den, i o víkendech, kontroluji ráno celý areál. Případné nedostatky se snažíme odstranit ještě před příchodem prvních zákazníků. Chtěl bych návštěvníky ujistit, že děláme vše pro to, aby na ně bazén působil pozitivně a znovu si do něj nacházeli cestu,“ uzavřel Kumpa.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.