Vlaky se na hodinu zastaví

RAKOVNÍK (bed). V úterý 24. června odpoledne přeruší na hodinu práci zaměstnanci některých podniků, zastaví se vlaky a v některých velkých městech přestane jezdit hromadná doprava. Výstražná stávka odborů, kterou svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), sdružující 32 odborových svazů s asi 540.000 členy, bude podle jejích organizátorů největší protestní akcí v České republice od roku 1990.

Ke stávce se připojila i druhá největší odborová centrála v zemi – Asociace samostatných odborů (ASO), jež zastřešuje 15 svazů, které mají asi čtvrt miliónu členů. Mezi tyto svazy patří i Odborové sdružení železničářů. A tak se dnes, 24. června, zastaví i na Rakovnicku vlaky, a to mezi 13. a 14.15 hodinou. „Vlaky se zastaví v nejbližší obsazené stanici. Nemělo by se tedy stát, že lidé zůstanou ve vlaku mezi stanicemi nebo na některé ze zastávek. Pokud výpravčí ví, že do další stanice vlak už nedojede, zdrží ho na místě,“ vysvětlil přednosta železniční stanice Rakovník Karel Pavlíček.

Odboráři chtějí tímto způsobem projevit svůj nesouhlas s vládními reformami.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.