Velvyslanec Vatikánu v Nezabudicích

NEZABUDICE. J. E. arcibiskup Mons. Diego Causuero, apoštolský nuncius (velvyslanec Vatikánu), se účastnil jako hlavní celebrant Pontifikální mše svaté v kostele v Nezabudicích. Po mši byla vysvěcena i nová socha sv. Barbory, umístěná před kostelem, kterou zhotovil akademický sochař Michal Moravec.

Po mši se všichni zúčastnění sešli před nezabudickým kostelem k vysvěcení sochy. Toho se ujal opět J. E. arcibiskup Mons. Diego Causuero. Poděkoval všem přítomným a ve své řeči připomněl, že Čechy nejsou pouze krajinou nevěřících. Od autora sv. Barbory Michala Moravce obdržel jako dárek a vzpomínku na dnešní den malou sošku sv. Urbana, který je patronem vinařů. Mons. Diego Causuero pochází z oblasti Itálie, kde se vínu opravdu daří, takže jak sám v italštině podotkl: "Krásně to zapadlo, protože v mém domově se dělá víno. Bývalo zvykem, že každý kněz měl svou malou viničku a říká se, že čím lepší kněz, tím lepší víno." A co ke svému pobytu v Čechách a k tomu, zda je pro něho běžné navštěvovat i malé vísky, jako jsou Nezabudce, řekl? "Velmi se mi v Čechách líbí, i když mám jeden zásadní problém, a to je váš jazyk. Zatím jsem nenašel nic, co by se mi nelíbilo. Je tady krásná krajina. Veškeré umění překonává všechno. Ačkoliv se říká, že Čechy jsou krajina nevěřících, musím říci, že na každém kroku vidím nádherný kostelík, z čehož mám velkou radost. Krajina je křesťanská. Takže říkám všem biskupům, aby začali pracovat i na lidech, aby se stali pravými křesťany. Pokud mě někdo pozve, snažím se pozvání vyhovět, protože sám pocházím z malé vesničky, jako jsou Nezabudice, a podobná místa mám velmi rád."

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.