Velitel MP odvolán

RAKOVNÍK (ps). Starosta města Zdeněk Nejdl odvolal z funkce velícího strážníka Václava Kadára a pověřil některými funkcemi při řízení městské police jeho dosavadního zástupce Pavla Škváru.

Nejdl reagoval na skutečnost, že Kadár je vyšetřován kvůli krádeži policisty v Hypernově, a navíc je podezřelý, že řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. "Odbor dopravy zatím přestupek nemohl uzavřít. Chce Kadára vyslechnout, ale ten byl nejprve na dovolené, pak na semináři a nyní je nemocen," vysvětluje starosta. "Bez ohledu na to jsme se dohodli, že ukončí u městské policie pracovní poměr k 30. červnu 2004. Do té doby bude zajišťovat některé administrativní činnosti," vysvětluje Nejdl. Shovívavý přístup ke svému podřízenému starosta vysvětluje i skutečností, že dotyčný odchází k 1. 7. do starobního důchodu. Na místo velitele MP hodlá město vypsat výběrové řízení. "Asi se vrátíme k modelu, kdy bude policii řídit uniformovaný strážník, který bude v případě potřeby schopen pochůzkové činnosti i další práce v terénu. Při výběru pozveme do komise i zástupce okresního a obvodního ředitelství policie ČR," uvažuje Nejdl.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.