Vedle Tesca vznikne My Box

RAKOVNÍK. Jak jsme byli upozorněni rozhořčeným čtenářem, kromě Tesca se v Rakovníku chystá výstavba dalšího marketu, a to prý zcela v utajení a bez zájmu tisku. Následně jsme na úřední desce Města Rakovníka skutečně objevili informaci o probíhajícím územním řízení ke stavbě Objektu specializovaných prodejen MY BOX. O vysvětlení jsme požádali starostu Zdeňka Nejdla.

"Vše se týká stále stejného pozemku, který hodláme prodat firmě Qinn invest na výstavbu obchodního centra. V těsném blízkosti Tesca firma vybuduje tzv. My boxy, kde nabídne prodejní plochy dalším subjektům. Podobně jako např. na Kladně, jen s tím rozdílem, že v Rakovníku budou tito prodejci ve vlastním objektu, zatímco v Kladně jsou přímo pod střechou Tesca," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl.

Záměr je znám již delší dobu a je vidět i na počítačové simulaci, kterou firma předložila vedení města. "Zatímco územní rozhodnutí na výstavbu Tesca je už vyřízeno, část pro My Boxy byla vrácena k dopracování a na 27. června od 9 hodin je svoláno veřejné ústní projednání na odboru výstavby. Podle našich informací má My box vzniknout částečně na pozemcích pana Lipperta, celkově na ploše 4 800 m2," vysvětluje Zdeněk Nejdl.

Co se týče vlastního prodeje městského pozemku, kupní smlouva již byla podepsána a byl složen i akreditiv v požadované výši. "Je předpoklad, že celá částka za pozemek přijde na účet města během srpna. V polovině listopadu hodlá firma nákupní centrum otevírat. Investováno by mělo být kolem 200 miliónů korun," uvedl starosta.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.