Vedení NsP popírá, že by oslovilo Rezka

RAKOVNÍK. Situace v rakovnické nemocnici se od poslední tiskové konference nezměnila a dá se říci, že je poměrně napjatá. Vedení s oddělením chirurgie nekomunikuje. v zařízení probíhá kontrola krajského úřadu, prošetřující hospodaření nemocnice. Po ukončení kontroly, které tiskový mluvčí kraje Martin Kupka odhaduje na konec tohoto týdne, poplyne ještě zákonem stanovená lhůta pro vyjádření ředitele. Teprve poté bude moci zřizovatel nemocnice výsledky zveřejnit. Do té doby nebudou prováděny žádné změny na postech primářů.

Jako klíčový problém kolem výběrových řízení na místa primářů rakovnické nemocnice se nabízí otázka, proč se pouze v případě chirurgie objevil konkurenční protikandidát. Na devět ostatních oddělení se přihlásil vždy pouze stávající primář. Jen na chirurgii, kde se od počátku hovoří o tom, že konkursy mají sloužit k tomu, aby byl nahrazen primář Silber loajálnější osobou, se přihlásil lékař z nemocnice Na Františku. Podle našich informací slyšely nejméně tři osoby, včetně předsedy Lékařského odborového klubu MUDr. Ivo Trešla, jak Jiří Rezek řekl, že takové nabídce, jaká mu byla učiněna, nemohl odolat. a právě tato věta vrhá na celé výběrové řízení největší stín pochybností. Proto jsme se rozhodli zjistit, kdo toto tvrzení může potvrdit. MUDr. Jan Silber nám řekl, že on sám s kolegou Rezkem nemluvil. Podle jeho informací byli u rozhovoru přítomni Ivo Trešl, primář Kozlík a sekretářka ředitele. Protože to vše jsou osoby, které se bez vědomí ředitele nesmí k výběrovým řízením vyjadřovat, obrátili jsme se přímo na MUDr. Jiřího Rezka. "O výběrovém řízení jsem se dověděl z novin a také z internetu. Také jsme o tom mluvili s panem primářem Semerádtem," nezakrývá MUDr. Rezek. Jestli dostal přímo onu zmiňovanou "neodolatelnou" nabídku, nám však nepotvrdil. "O financích jsme nemluvili. Ale místo primáře mi nabízeno bylo. Poprvé už někdy před rokem," připouští lékař. Dále nám sdělil, že do dnešního dne ještě nezná výsledky výběrového řízení, o svém vítězství v konkursu se dočetl z novin. z tisku také sleduje situaci v nemocnici. Na otázku, zda je připraven převzít místo primáře, pokud by došlo k odchodu Jana Silbera, odpovídá zatím velmi zdrženlivě. "Ten spor mezi vedením a chirurgií se zřejmě táhne velmi dlouho a uvidíme, jak se vše vyvrbí," nechává otázku bez odpovědi.

Ředitel nemocnice Ing. Michal Stehlík stále trvá na tom, že ani on ani jeho náměstek žádnou nabídku MUDr. Rezkovi nikdy neučinili.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.