Ve hře s pozemky je 6,5 miliónu

NOVÉ STRAŠECÍ (slv). "Máme čas do 3. května. Pokračujeme v jednání s majiteli pozemků o snížení požadované ceny. Sedmadvacátého dubna je naplánována schůzka mezi nejvyšším vedením Arvato Services Bertelsmann (ASB) a vedením města," komentuje starosta Jakub Kleindienst nejžhavější situaci ohledně 250 miliónové investice v Průmyslové zóně Severozápad.

Jak známo, ve hře nejsou jen městské pozemky, ale i pozemky soukromníků, z nich někteří za ně chtějí přemrštěné ceny. "Neměli bychom doplácet na nenasytnost některých vlastníků," tvrdí Kleindienst. Kdyby totiž město "naředilo" nízkou cenou svých pozemků vysoké ceny soukromníků, přišlo by řádově o 6,5 miliónu korun. To by sice v poměru s vytvořením 600 pracovních míst, které slibuje ABS, nebylo mnoho, ale Nové Strašecí nemá záruky. "Já to slibované číslo 600 zaměstnanců nezpochybňuji, ale toto se smluvně nedá ošetřit. Je to pouze jednostranné vyjádření Bertelsmannu," říká starosta a dodává: "Jednání s Bertelmannem je normální obchodní jednání, kdy se obě strany snaží získat maximální profit. Dokud tu však Bertelssman je, budeme se maximálně snažit, aby tu zůstal." Pro další postup by se klíčovým mělo stát jednání zastupitelstva dne 29. dubna, kde by se měl záměr s prodejem pozemků schválit. "Pokud zastupitelé záměr schválí, pak musím udělat všechno proto, aby byl naplněn," dodává Kleindienst.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.