Vážná nehoda blízko zámku

SÝKOŘICE. Nejtragičtější dopravní nehoda minulého týdne, která se stala ve středu na katastru Sýkořice nedaleko zámku Dřevíč, skončila zraněním celé osádky osobního automobilu. Kromě dvou starších manželů byl zraněn i jejich německý ovčák.

„Nehoda se stala v deset hodin dopoledne, kdy 74letý muž z Rakovnicka řídil Škodu Felicia po silnici od Lán na Nižbor. Při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a vyjel do levé poloviny silnice, kde bohužel ve stejnou chvíli projížděl nákladní automobil DAF s návěsem, který řídil 27letý muž z Olomoucka. Osobní automobil narazil do zadní části návěsu, náraz ho odrazil a nakonec havaroval v pravém silničním příkopu, kde se automobil převrátil na bok,“ popisuje průběh nehody Ladislav Heller z dopravního inspektorátu.

Všem zraněným pomohli ven z automobilu řidiči, kteří jeli po nehodě okolo. Řidič Felicie byl v bezvědomí a utrpěl těžké zranění. Z místa byl transportován vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Jeho 69letou manželku převezla sanita s lehkým zraněním do nemocnice v Berouně.

„U řidiče nákladního automobilu měla dechová zkouška negativní výsledek, u druhého řidiče byl vzhledem ke zranění nařízen odběr krve. Při nehodě vznikla škoda za 60 tisíc korun,“ přibližuje Ladislav Heller.

K autohavárii přijely dvě posádky záchranné služby (z Berouna a Rakovníka), profesionální hasiči a nakonec byli povoláni i dobrovolní hasiči z Králova Dvora, kteří se specializují na odchyt psů. „Německý ovčák, který jel s majiteli v osobním autě, byl otřesený a nervózní. Hasiči z Králova Dvora ho odchytili a poté předali rakovnické městské policii, která se postarala o jeho veterinární ošetření a umístění do psího útulku do doby, než si ho majitelé budou moci převzít,“ uzavírá mluvčí hasičů Lenka Kostková. Nakonec si ho vyzvedli ještě týž den.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.