Obě protistrany shodně tvrdí: „Vytrváme až do konce.“

Válka Vietnamců vypukla

RAKOVNÍK. Již více než týden je rakovnické náměstí svědkem bojů dvou znepřátelených skupin vietnamských prodejců. Potyčka nabírá stále obludnějších rozměrů a vše vrcholilo v pondělí dopoledne, kdy jedna ze skupin zablokovala vchod do bývalé masny firmy RAJA, kde nyní otevřel obchod Huy Ghien Nguyen z Moravy.

Od časných ranních hodin visely na prodejně nápisy "Dnes zavřeno", které instalovala skupina "rakovnických" Vietnamců, jež také vchod do prodejny svými těly blokovala. "Počkejte, zavoláme jednoho člověka, který vám něco řekne," opakovali neustále dokola.

"Kdo jste vy?" ptá se příchozí, a když zjistí, že zastupuji týdeník Raport, tak se rozpovídá. "Zdá se nám, že tady ti obchodníci z této prodejny dělají podvody, protože zde mají vyvěšenu ceduli velkoobchod a přitom prodávají za maloobchodní cenu. Proto jsou místní obchodníci rozzlobeni a nesouhlasí s tímto podvodem. i uvnitř to mají Vietnamci, kteří přišli nedávno do Rakovníka, ale nechceme, aby kazili naši pověst," uvedl Trinh Doan a dodal: "Jak vím, je tato skupina odhodlána vytrvat ve svém boji až do té doby, dokud zde bude tento vývěsní štít a obchod."

"Normálně se bojí konkurence, sami říkali, že nám to zde povolí, jedině když zdražíme na jejich ceny, ale i my jsme odhodláni vytrvat. Když zdražíme na jejich ceny, nemusíme zde začínat podnikat," hovoří za protistranu údajný údržbář René Judas, kterého jsme se ptali na samotného majitele. "Nyní je na cizinecké policii. Protistrana mu sebrala pas a pak nechala zjistit jeho totožnost!"

Ani zde ale válka gangů nekončí. "Již několikrát sem tato skupinka Vietnamců vnikla a dělala zde nepořádek. Poničili také řadu zboží - například tím, že rozřezali kabáty. Nyní vchod dokonce zablokovali a říkají lidem, že je zavřeno," uvádí jedna z prodavaček, která si nepřeje být jmenována.

Pondělní dopoledne tak vyvrcholilo přivoláním soukromé bezpečnostní agentury ZERO. "Byli jsme požádáni, abychom zajistili zákazníkům volný vstup do obchodu, abychom nedopustili další ničení zboží a v neposlední řadě budeme zajišťovat osobní ochranu majitelům, kterým bylo vyhrožováno," uvedl jednatel společnosti Miroslav Cibík.

Honza Prokop

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.