Rybáři raději evakuovali zbývající ryby do Berounky

V potoce chybí voda

RAKOVNÍK. Rakovnický potok je na suchu. Jedna z přírodních dominant města teď spíše než vodní tok připomíná blátivou polní cestu se soustavou kaluží. Podle rybářů, kteří minulý týden museli evakuovat z vyschlého řečiště poslední rybí obyvatele, však není na vině jen letošní počasí. Svou roli sehrává člověk. Jeho nové vodní stavby i netečná správa vodních toků.

„Situace je tok od roku horší. Minulý týden jsme zjistili, že přes jez u SK už neteče žádná voda, proto jsme museli urychleně slovit asi dva metráky ryb a přemístit je do Berounky. Jinak by uhynuly,“ vysvětluje šéf rakovnických rybářů Jaromír Matoušek.

Voda podle něj nechybí v potoce jen kvůli horku. Svou vinu hraje i nový rybník u Šanova, který zadržuje vodu, a také zahrádkáři nebo správci SK Rakovník, jenž poslední zbytky životodárné tekutiny využívají na zalévání. Stav vody by měli monitorovat pracovníci povodí Berounky, nicméně jejich aktivity jsou podle rybářů rok od roku slabší. „Před třemi roky jsme prováděli úklid koryta. Když jsme jim naše služby nabízeli vloni, už nebyl zájem. Prý je všechno v pořádku, tvrdili nám. Měli by tu mít své lidi, kteří by situaci monitorovali, ale o nikom takovém vlastně ani nevíme,“ podivuje se Matoušek. Stavu Rakovnického potoka se budeme i nadále věnovat.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.