V Krušovicích otevřeli Alšovnu

KRUŠOVICE (ps). Mezi turistické atrakce okresu Rakovník patří již po mnoho sezón také Královský pivovar Krušovice. Za první pololetí ho navštívilo téměř 16 tisíc turistů z 25 zemí světa.

„Příliv zahraničních návštěvníků exkurzí je kromě jiného odrazem úspěšného exportu Královského pivovaru Krušovice, který řadí náš pivovar mezi nejúspěšnější exportéry v České republice. Naše krušovické černé si stále drží pozici české exportní jedničky,“ říká Josef Helebrant.

Letos se návštěvníci pivovaru dočkali také zcela nové expozice. Začátkem července byly zpřístupněny prostory bývalé zámecké reprezentační místnosti pivovaru tzv. Alšovny. Ta byla v minulém století vymalována motivy Mikoláše Alše a doplněna pivními rýmovačkami z přelomu 19. a 20. století. Návštěvníci zde mohou najít ukázky z dnes již téměř zapomenutého řemesla bednářů, expozici krušovického nápojového skla, pro sběratele zde budou připraveny komplety nejnovějších pivních etiket. V zámku je možnost nahlédnout i do prostoru kaple Nejsvětější Trojice, jejíž kazatelna pochází od stejného autora jako kaple na hradě Křivoklátě a postavena byla v r. 1734 Fürstenberky.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.