V domě shořelo půl miliónu

NOVÉ STRAŠECÍ. Při požáru, který ve čtvrtek zachvátil prostory krejčovské dílny v Novém Strašecí, vznikla městu a majitelce dílny škoda za půl miliónu korun. Z objektu sice musela být evakuována jedna rodina, po požáru však byly byty opět obyvatelné. Plameny se z krejčovství nerozšířily do jiných prostor.

„Požár nám byl oznámen v 7.14 hodin a už v osm hodin byl lokalizován a pod kontrolou. Nejhorší byl dým a zápach, který vznikal při hoření látek,“ říká středočeská mluvčí hasičů Lenka Kostková. Krejčovství se nacházelo v Havlíčkově ulici v historické budově, která je majetkem města.

K požáru vyjeli novostrašečtí a rynholečtí hasiči a profesionální jednotky ze Stochova a Rakovníka. Po jejich příjezdu byly místnosti krejčovské dílny tak zadýmené, že nebylo možné na první pohled odhadnout rozsah požáru. Z toho důvodu raději hasiči z bytů nad dílnou evakuovali obyvatele. „Konkrétně čtyři dospělé, tři děti, psa a kanárka. Posléze se při průzkumu zjistilo, že požár zasáhl jen jednu místnost o rozsahu 4×4 metry,“ přibližuje Lenka Kostková. S plameny si tedy jednotky rychle poradily, druhou polovinu dopoledne pak strávily vynášením ohořelých látek a odvětráváním prostor. V historickém domě se nachází šest městských bytů, v nichž žije třináct lidí. „Nikdo z nich nebyl požárem ohrožen. Město ihned provedlo opatření, aby lidé mohli byty bez omezení užívat. Ještě téhož dne se provedla revize elektřiny a plynu a oprava odpadové roury, která při požáru shořela. Škodu jsme nahlásili pojišťovně a provozovatelce krejčovství jsme zajistili náhradní prostory v budově bývalého okresního domu,“ říká starosta města Pavel Vaic.

Celková škoda na majetku byla vyčíslena na půl miliónu korun. Uchránit se podařilo majetek za 18 miliónů korun. Požár se zřejmě začal šířit od akumulačních kamen. Příčinou může být buď technická závada nebo nedbalost. „Kamna byla jen rok stará a prošla revizí, myslím si, že byla v pořádku. Zatím jsme oficiální protokol s výsledkem vyšetřování neobdrželi, ale jedna z verzí, kterou jsem slyšel, je, že se na kamnech vzňal prach z látek, který se na nich usadil,“ uzavírá starosta.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.