V bazénu rekordy, Tyršák skomírá

RAKOVNÍK. Zatímco vedoucí Městského plaveckého bazénu v Rakovníku Pavel Kumpa je zatím s letošní návštěvností tohoto zařízení navýsost spokojený, Tomáš Bican, ředitel ÚMK, která provozuje Tyršovo koupaliště, má na čele vrásky.

„Za loňský červenec navštívilo plavecký bazén 7900 návštěvníků, letos 9109 klientů. Tobogán Mořský had, otřásající se denně pod náporem dětí, je hlavní příčinou nárůstu návštěvnosti. Chci věřit, že Kanaďané při jeho konstrukci použili stejně tak pevný materiál, jako jsou mantinely v NHL. Za sedm měsíců loňského roku navštívilo plavecký bazén 55 050 klientů, letos již 57 911. Zatím je to pro bazén velmi úspěšný rok,“ pochvaluje si Kumpa.

To Tyršovo koupaliště, kde je možnost ubytování v chatkách, restaurace, dětská a sportovní hřiště, tobogán, klouzačky, skokanská prkna, opalovací mola a pláže s kačírkovým povrchem, návštěvníky příliš netáhne. Od 1. do 27. 7. ho vyhledalo pouze 671 platících návštěvníků. I když k tomuto číslu přidáme permanentky, číslo zdaleka nedosahuje tisícovky. „Vloni jsem myslel, že máme špatnou sezónu, ale ta letošní je ještě horší,“ konstatuje Tomáš Bican. Kde hledat příčinu? „Devět let sleduji návštěvnost v obou lokalitách a pokaždé byla v bazénu značně vyšší než na koupališti. Podle mého názoru je příčin hned několik. Pro bazén hraje výhodnější strategická poloha u centra města. Snadný dosah přespolních od obou nádraží. Při změně počasí rychlý úkryt v hale vnitřního bazénu a v neposlední řadě pocit většího bezpečí. Mnoho plavců chce vidět a dosáhnout na dno, což na Tyršově koupališti i při čisté vodě nelze. Bohužel, v dnešní době musíme konstatovat, že nejvhodnější voda na koupání je chemicky ošetřená, což ovšem stojí nemalé náklady,“ vypočítává Pavel Kumpa.

Také letos jsou plavecký bazén i Tyršovo koupaliště pod bedlivých dohledem hygieniků. „Každý měsíc v roce podstupuje plavecký bazén minimálně pět hygienických kontrol, z nichž čtyři jsou zaměřeny na fyzikálně-chemický rozbor vody a jedna se týká mikrobiologického rozboru. Všechny rozbory dopadly dobře a končí větou ,Výsledky vyhovují‘. Poslední kontrola byla provedena 30. července,“ nahlíží do protokolu kontrol vedoucí bazénu.

„Měření kvality vody na Tyršově koupališti je prováděno počínaje 27. květnem vždy po 14 dnech. Poslední proběhlo 22. července a rezultát zněl ,Voda vhodná ke koupání‘, doplnil ředitel ÚMK Tomáš Bican.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.