V bazénu pozor na zloděje

RAKOVNÍK. V poslední době řešila rakovnická policie tři případy vloupání do šatních skříněk v rakovnickém plaveckém bazénu. Nejhůře dopadli návštěvníci 23. července, kterým zloděj dokonce odjel s automobilem.

Muž a žena z Domažlic si v šatní skříňce nechali všechny své věci, a když se v jednu odpoledne chystali k odchodu, zjistili, že dvířka jsou otevřená. Uvnitř měli osobní doklady, platební karty, digitální fotoaparát, hodinky, oděvy a také klíčky od Renaultu Megane. Ani ten na místě, kde zaparkovali, nenašli. Při vší smůle však měli nakonec i trochu štěstí. Zhruba čtyři hodiny poté ho objevili policisté v Mostě. „Vozidlo nebylo poškozené, pachatel se s ním chtěl patrně jen svézt. I s cenou automobilu byla způsobená škoda vyčíslena na 98 150 korun,“ přibližuje René Černý, tiskový mluvčí policie.

Další dvě plavkyně přišly o své věci pár dní poté. V sobotu 26. července se na policii obrátila nejprve pětačtyřicetiletá žena ze Semil. Zjistila, že její skříňku v dámských šatnách kdosi vypáčil a vzal jí kabelku s osobními doklady, mobilem, dvěma platebními kartami, hotovostí a další věci. Vznikla jí škoda za 6 100 korun. Druhou okradenou ženou byla dvaatřicetiletá žena z Lounska, která přišla o doklady, tři platební karty a hotovost 30 korun.

V posledním případu ze středy 30. července přišel pachatel k lupu za 42 850 korun. Sedmačtyřicetiletou ženu z Rakovnicka připravil o koženou aktovku, ve které měla mobilní telefon, peněženku s hotovostí, nepřenosnou platební kartou, doklady, písemnosti, klíčky od automobilu a další hotovost v obálce.

„V bazénu máme vyvěšený návštěvní řád, ve kterém se píše, že si lidé mají veškeré cenné věci ukládal v recepci. Jinak za jejich ztrátu neručíme. Je to bezplatná služba. Každý na svoje věci dostane lístek s číslem, stejně jako to chodí v šatnách v divadle. Pokud si lidé nechávají cennosti v šatní skříňce, musejí počítat s tím, že o ně mohou přijít. Krade se všude, tomu nemůžeme zabránit,“ říká Pavel Kumpa, vedoucí plaveckého bazénu.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.