Uspěla jen Ruda

RAKOVNICKO (lep). Jak jsme již informovali, společenství Kanalizace a voda Křivoklátsko, svazek obcí, podalo v letošním roce šest žádostí na získání prostředků z fondů EU. To, co zatím bylo známo pouze z neoficiálních zdrojů, se potvrdilo. Jediná žádost o dotaci, která uspěla ve výběrovém řízení, je Ruda – splašková kanalizace.

Velmi těsně neprošly výběrem Zbečno, Sýkořice – kanalizace. „Chyběly nám pouhé tři body, takže jsme využili možnosti a proti tomuto rozhodnutí jsme se odvolali. Na rozhodnutí si počkáme do konce dubna,“ říká starosta Zbečna Stanislav Dryják.

Šancí, se kterou ještě počátkem roku obce kalkulovaly, bylo třetí kolo výzvy uzavírané v březnu. Přijatelné v tomto kole jsou pouze žádosti obcí, které mají v současnosti volné vyústění kanalizací bez následného napojení na čističky. Po posledním jednání sněmu bylo od této výzvy opuštěno. „Nebylo možné k ní dodat potřebnou dokumentaci. Zaměříme se proto na příští rok, abychom uspěli v co největší míře,“ vysvětluje starosta Roztok Vladimír Melč.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.