Staré plakátovací plochy nezmizely, nové nevznikly

Úřad nabádal k nesmyslům?

RAKOVNÍK (ps). Již tři měsíce se pořadatelé kulturních, sportovních i společenských akcí potýkají s absencí plakátovacích ploch v Rakovníku. Jak jsme již informovali, na město se obrátila s nabídkou výlepových služeb liberecká společnost Rengl.

Přestože v Rakovníku zajišťoval výlep bez problémů již 14 let Pavel Štěpánek, městská rada vypsala výběrové řízení a v něm dala přednost cizí firmě před místní. Pavla Štěpánka pak vyzvala, aby plochy, které odkoupil v roce 1991 od podniku místního hospodářství, na vlastní náklady do 15. března odstranil. Zároveň rozhodla, že pozemky, na nichž plochy stojí, pronajme Renglovi, který na nich vybuduje plochy nové. Jak jsme však zjistili, i po 15. březnu stojí plochy Pavla Štěpánka nadále na svých místech a plakátovací služby již třetí měsíc nefungují. Co se v kauze děje, jsme se tedy zeptali přímo bývalého lepiče plakátů. "Úřad mě vyzval, abych do 15. března odstranil plakátovací plochy. Jenže v seznamu ploch byla celá řada nesrovnalostí. Měl jsem odstranit např. dvě plakátovací plochy na autobusovém nádraží. Jenže ve skutečnosti je tam pouze jedna. Druhá zmizela při výstavbě parkoviště. Naopak další plochy, které stojí na městských pozemcích, v seznamu ploch k odstranění chybí. Takže opravdu nevím, co mám dělat. Zda si mám některé plochy ponechat a dál na nich vylepovat? Proto jsem úřadu odepsal a požádal o vysvětlení. Do dnešního dne ale nemám žádnou odpověď," vysvětluje svůj postup Pavel Štěpánek.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.