Únik z kamerového systému

RAKOVNÍK. Internetový server YouTube obsahuje další pikantní záběry z Rakovníka. Pod heslem "Amatér" si lze vychutnat 19 vteřinový "klip" zachycující střet osobního vozidla s budkou výběrčího na Husově náměstí. Věc má však jeden zásadní háček. Záběry unikly z městského kamerového systému, k němuž má mít přístup výlučně městská policie.

O dopravní nehodě, při níž vloni 25. listopadu narazil řidič Fiatu Tipo v plné rychlosti do budky výběrčího, jsme psali. Celková škoda tehdy dosáhla částky 149 tisíc korun. Nehoda se stala ve večerních hodinách, takže budka byla prázdná, a tak došlo pouze ke škodám na majetku. Nyní si díky úniku záběrů z městského kamerového systému můžeme prohlédnout, jak k nehodě došlo. Řidič vjel do místa zjevně obrovskou rychlostí, dostal smyk a nakonec vozidlo, původně ve smyku mířící vpravo, strhl na levou stranu a vrazil pravou stranou vozidla do budky. Ta se po nárazu naklonila, přední stranou se zvedla skoro metr ze země a opět se vrátila na místo. Chodec procházející v tu chvíli kolem stačil naštěstí uskočit.

Městský kamerový systém byl jak známo budován s využitím státní dotace a v rámci smlouvy je zakotvena podmínka, že příjemce dotace musí zamezit úniku informací. To se v případě popisované nehody zjevně nepodařilo. "Data unikla zřejmě při jednání s pojišťovnou, která si od nás záznam vyžádala, a už jsme slyšeli, že si pracovníci pojišťovny inkriminovaný záběr posílají na mobilních telefonech. Je to pro nás poučení, příště budeme opatrnější," slibuje starosta Zdeněk Nejdl. "Myslím, že o nic nejde. Je to záběr z veřejného prostranství, který nikoho nepoškozuje. Pokud bychom chtěli napříště podobnému úniku stoprocentně zamezit, nesměli bychom záběry poskytovat žádné třetí osobě, tedy ani státní policii," míní místostarosta Luděk Štíbr.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.